Özbek Paşa Darbe Çağrısı Yaptı

Özbek Paşa Darbe Çağrısı Yaptı

28 Şubat sürecinde hükümeti eleştiren açıklamalarıyla tanınan emekli Tümgeneral Osman Özbek, yine ağzını bozdu ve orduyu darbe yapmaya çağırdı.

 


 

Özbek'in hedefinde bu kez 'Balyoz' planını deşifre eden Taraf Gazetesi muhabiri Mehmet Baransu vardı. Bağımsız Cumhuriyet Partisi'nin dün İstanbul Armada Otel'de düzenlediği konferansta konuşan Özbek, kanlı eylem planlarını yapanlara sahip çıktı. Gazeteci Baransu için 'ş...' tabirini kullanan Özbek, kantarın topuzunu kaçırdı: "Ş... adam elinde Balyoz darbe planı bir valiz ile birlikte savcılığa gidiyor. Ona bu belgeleri nerden aldın veya bunu neden yayınlıyorsun diye hesap sorulmuyor. Ben orgeneralimi bu nedenlerle kimseye vermem. O gazetecinin tutuklanması gerek."

YİNE ORDUYU KIŞKIRTIYOR

Osman Özbek'in hedefindeki diğer isim emekli Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök'tü. Darbe planlarının yapıldığı dönemin tek sorumlusunun dönemin Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök olduğunu ve asıl onun tutuklanması gerektiğini iddia etti. Bazı sivil toplum kuruluşlarının '28 Şubat'ta bin yılın sonu, erken final' sloganlarına atıfta bulunan Özbek, TSK'yı da göreve çağırdı. Şu ifadeleri kullandı: "Bazıları finale yaklaştık diyor. Asıl biz finale yaklaştık, TSK Anayasa'daki belirlenmiş olan meşru müdafaa hakkını kullanmalı."

 

Aktifhaber.com

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.