Öztrak uyardı: En son bu iş yapıldığında Danıştay'da kan dökülmüştü

Öztrak uyardı: En son bu iş yapıldığında Danıştay'da kan dökülmüştü
Yüksek Seçim Kurulu'nun iktidar baskısı altında olduğunu söyleyen CHP'li Öztrak, "Sandıktan sonucu itibarsızlaştırarak İstanbul'da kaybettiği seçimi masa başında çalma operasyonuna izin verilmemelidir. Seçimlerin sonuçlarının kumpasla çalınmasına hukukun izin vermeyeceğine inanmak istiyoruz" diye konuştu.

Öztrak, "YSK'nın önünde tarihi bir sorumluluk vardır. Erteleme Türkiye'ye çok değerli bir vakti kaybettiriyor. İstanbul kararı çocuklarımızın aşını, işini, geleceğini de etkileyecektir. Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte herkes tarihe nasıl geçmek istiyorsa öyle davranmalıdır" ifadelerini kullandı.

"YSK'nın önüne gelen kumpas dosyasını görüşmesini sürekli ertelemesi soru işaretlerine neden olmaktadır" diyen Öztrak, "Türkiye bir demokrasi midir, yoksa koltuğa oturanın bir daha kalkmadığı totaliter bir rejim midir? Tarihi bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte herkes tarihe nasıl geçmek istiyorsa öyle davranmalıdır." dedi.

Öztark, "Seçimde hileyi elinde güç olan yapar. İktidarın saltanat kayığı olan gazeteleri uyarıyorum. YSK üyeleri ifşa edildi. Yandaş medyada YSK üyelerinin fotoğrafları boy boy yayınlanıyor. En son bu iş yapıldığında Danıştay'da kan dökülmüştü. Bu yayınlarla kimler hedef alınmaktadır. Bu yayınların şerefli hakimleri korkutmayacağını düşünmek istiyoruz" diye konuştu.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
gölge2 ay önce
aman siz hedef almayın, kimse almaz. danıştayda kan döken dhkp-c li teröristlerdi. kimlerle dirsek temasında olduğunu da herkes biliyor. genel başkanınız söyledi ya, biz dhkp-c liye de gittik, pkk lıya da gittik diye...