Saadet Partisi artık solcu!

Saadet Partisi artık solcu!
AKP ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’na Saadet Partisi’nin de katılmasını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  bu konuda yaptığı girişimler başarısız oldu. Erdoğan, Temel Karamollaoğlu ile bu konuda uzun uzun görüşmeler yaptı lakin olumlu sonuç alamadı.

Saadet Partisi’nin ise Cumhuriyet Halk Partisi ve Halkların Demokratik Partisi’nin kurması beklenen ittifak çizgisine gelmesi tepkiyle karşılandı.

Temel Karamollaoğlu'nun Erbakan'ın Saadet Partisi'ni HDP-CHP yani sol çizgiye getirmesi dikkat çekiyor.

Gazeteci – Yazar İsmail Saymaz, bu son gelişmeler ile ilgili bir tweet attı ve ‘Saadet Partililer dümeni iyice sola kırdı’ ifadelerini kullandı.

İşte İsmail Saymaz’ın, Twitter hesabından yaptığı o paylaşım;

ismail-001.jpg

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
İsimsiz Fedakar2 ay önce
sevgili okurlar yanlış sitelerde yanlış haberlar yayılıyor bu haber yazdığım gibi yanlış bir haberdir insan ne cesaretle fark edemediği vatan severlerin imanını inancını sarsacak haber yayınlar bu haber kesinlikle yanlış haberdir !!!!!
Mehmet Ünal 1 yıl önce
sadet partisi bu tutumuyla bop başkanının siyonist derin güçler adına üstlendiği 22 islam ülkesini parçalama planına (bu amacı 2003 yılında abd d iş bak. rice açıklamıştı..) vatansever bir çizgide tavır alarak, bu asrın ihanet planına karşı durmuştur... iyi parti aslında 1949 yılından beri milli eğitim politikasını da kontrolüne alan abd 'nin hedef şaşırtıcı, hayali tarih ve düşman öğretisi temelli anlayışın vatansever olan ülkücü geleneği artık antiemperyal, uzlaşıcı çizgiye getirmesi zorunlu