Siyasette bugün

Siyasette bugün

AKP’li vekil, yerel seçimleri 31 Mart Vakası’na benzetti

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı sosyal medya hesabından yaptğı paylaşımda yerel seçimleri 31 Mar Vakası’na benzetti. AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yerel seçimleri 31 Mart Vakası’na benzetti. Çamlı, yaptığı paylaşımda “31 Mart (1909) vakasıyla Sultan Hamid’i alaşağı edip koskoca #Osmanlı’yı gâvura peşkeş çekenlerin torunlarını, şimdi, tam 100 sene sonra, 2019 yılında, 2. 31 Mart vakasıyla (seçimde) tarihin çöplüğüne atacağız! O zamanda, İslamı, solcu, Türkçü,Kürtçü vs. görünümlüydüler, şimdi de!” ifadelerini kullandı.

Belediyelerin vergi borcu karşılığında camileri satması Meclis gündeminde
 
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, belediyelerin ödeyemediği vergi borçları karşılığında caminin satışa çıkarmasını Meclis gündemine taşıdı. Konu ile ilgili araştırma önergesi veren Tanal, “Ak Parti iktidarı borcu karşılığında cami satan bir iktidar” dedi. CHP İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut Tanal, belediyelerin ödeyemediği borçların karşılığı olarak camileri hazineye devretmesini Meclis gündemine taşıdı.

Mehmet Özhaseki: “Tehdit varsa aday çekilecek”

AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Özhaseki “Bizim tehdit olarak gördüğümüz kişilerin seçilme riski varsa aday çekilecek” dedi. Kulislerde bir süredir Özhaseki’nin adaylıktan çekileceği iddia ediliyordu. AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özhaseki, Cumhur İttifakı’nda yer alan MHP ve AK Parti’nin ayrı ayrı seçime girdiği illerde başka bir partinin kazanma ihtimali olması durumunda bir adayın çekileceğini açıkladı.

Meclis’te tanzim satış tepkisi: “31 Mart’a kadar…”

Tanzim satış noktalarının 31 Mart seçimlerine kadar ‘gemiyi yüzdürmek’ olarak tanımlayan CHP Ankara Milletvekili Emir, “Kendi suçunu ortadan kaldırabilmek için de kim önüne gelirse; bazen çiftçi, bazen köylü, komisyoncu suçlu ilan edilmektedir” dedi. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, tanzim satış noktalarına ilişkin “31 Mart’a kadar gemiyi yüzdürmek adına yapılmaya çalışılan, vatandaşın temel taleplerini suni yöntemlerle gidermeye çalışmaktır. Bunun sürdürülebilir olmadığı ortada.” dedi.

Mansur Yavaş açıkladı: “Vatandaş kararını verdi. Ankara kesin”

Mansur Yavaş, Özhaseki’nin yerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak gösterilebileceği iddiasına ilişkin, “Vatandaş kararını verdi. Ankara’da yönetim değişikliği kesin gibi” cevabını verdi.

Doğu Türkistan’da aydın ve bilim insanlarından haber alınamıyor

Avrupa Parlamentosu ve Uluslararası Af Örgütü gibi kuruluşlar, Doğu Türkistan’da pek çok aydın ve bilim insanından haber alınamadığına dikkati çekiyor.Doğu Türkistan’da akıbeti bilinmeyen çok sayıda aydın ve akademisyenin toplama kamplarında tutulduğundan şüpheleniliyor.

Tanzim çadırından alıp manava sattılar

Tanzim satış noktalarından gelerek alışveriş yapan bazı kişilerin ucuza aldığı ürünleri manavlara ve pazarlara sattığı iddia edildi.Fiyatların; market, manav ve pazarlara göre ucuz olması fırsatçıları da harekete geçirdi. Mecidiyeköy’deki tanzim satış noktasında; 8-10 kişilik gruplar şeklinde toplu halde gelip sıraya giren şahıslar 14’er kilogram sebze alıp bölgeden ayrıldıktan dakikalar sonra yeniden tanzim satış noktasına dönmeye başladı. Durumu fark eden görevliler zabıtadan yardım istedi.

Bekir Pakdemirli: “Tanzim satışı internete taşınacak”

Ankara’da kurulan tanzim satış mağazasını ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, satışların internete taşınacağını söyledi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tanzim satışların internet üzerinden yapılabilmesi için yeni bir proje sunduğunu söyledi. Pakdemirli “Hafta sonu PTT Genel Müdürümüz ile de konuştuk. ePttAVM üzerinden bu ürünleri sunacağız. Kumluca’ya platform kuracaklar. Vatandaşın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini ulaştırıyor olacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Er ya da geç İş Bankası’nı Hazine’ye teslim edeceğiz”

Yerel seçimler kapsamında Ankara Keçiören’de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gazi’ye uygun olarak atacağız adımları ve bu hisseyi Hazine’ye er ya da geç teslim edeceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tanzim satışlarının başlamasıyla sebze meyve fiyatlarının fiyatların yarı yarına indiğini söylerken temizlik malzemelerinde de “bu işe gireceklerini” söyledi. Erdoğan, fiyatların artmasıyla “terör estirildiği” görüşünü dile getirirken, “Nasıl Gabar’da, Cudi’de inlerine girdiysek bu gıda terörünü estirenlere de belediyeler vasıtasıyla tanzim satışlar kurarak bugün itibarıyla ucuz ürünü satmaya başladık” diye konuştu.

 

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.