Siyasette bugün

Siyasette bugün
-Hak-İş sendikası AKP’li aday için destek toplantısı düzenledi

Hükümete yakınlığı ile bilinen Hak-İş sendikası, AKP’nin Keçiören adayına destek için toplantı düzenledi. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan’ın da katıldığı toplantıda Özhaseki için de destek istendi. AKP döneminde üye sayısını hızla artıran Hak-İş, AKP Keçiören Belediye Başkan adayına destek toplantısı yaptı. Toplantıda, AKP’nin Ankara Büyükşehir Belediyesi başkan adayına da destek verildi. 

-Cumhur İttifakında 49 ilde değişikliğe gidiliyor 

Seçim listelerinin YSK’ya verilmesine bir hafta kala Cumhur İttifakında hareketli saatler yaşanıyor. AKP ve MHP’de 49 ilde aday değişikliğine gidilecek. Meral Akşener’in işaret ettiği Iğdır da Cumhur İttifakı’nın ortaklarının aday çekeceği iller arasında. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bazı dedikodular oluşturuyorlar. Neymiş; AKP adayını çekecekmiş sakın bu yalanlara aldanmayın. Biz sıradan bir mahalle partisi değiliz” sözlerinin üzerinden çok geçmeden, AKP ve MHP kanadının önemli isimleri, bazı illerde adaylarını çekebileceklerinin sinyalini verdiler. 

-Sözleşmeli öğretmen alımındaki mülakat iddiaları Meclis gündeminde 

Sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan mülakatta kazanacakların listesinin bakanlıktan geldiği iddiaları Meclis gündemine taşındı.CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, sözleşmeli öğretmen alımı için yapılan mülakatlarda yüksek KPSS puanlarına karşın etnik kimlik ve doğum yeri gerekçesiyle elenen çok sayıda aday bulunduğu ve kazanacakların listesinin bakanlıktan geldiği iddialarını Meclis gündemine taşıdı. 
Özgür Özel, 20 bin sözleşmeli öğretmenin atanması sürecinde mülakat sırasında haksız gerekçelerle elendiğini belirten mağdurlarla bir araya geldi. Süreçle ilgili pek çok şaibe ve soru işaretleri bulunduğuna dikkati çeken Özel, “KPSS puanı 80 ve üzeri olan 200’e yakın adayın haksız mülakat puanları verilerek tercih yapma haklarının gaspedildiği” iddialarını anımsattı.

-Akşener: "Suriyelilere harcadığınız 45 milyar dolar ülkeyi batırmıyor da..." 

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'ın mermi fiyatları açıklamalarına tepki gösterdi. Akşener, "Suriyeliye harcadığın 45 milyar dolar ülkeyi batırmıyor da düşmana sıktığın mermi mi batırıyor" dedi. 


-Tanzim çadırları markete mi dönüşüyor? 

Kastamonu'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, meyve sebze satışı için açılan tanzim satış noktalarında  başta temizlik ürünleri olmak üzere başka ürünlerinde satılacağını söyledi. 

-İYİ Parti'den Meclis'e araştırma önergesi: "Nedir bu 'beka' meselesi?" 

İYİ Parti Meclis grubu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin sık sık gündeme getirdiği 'beka sorunu' polemiği için Meclis'e araştırma önergesi verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşmalarında sık sık gündeme getirdiği 'beka sorunu' söylemi için Meclis'e araştırma önergesi verildi.İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile birlikte 21 milletvekilinin imzasını taşıya araştırma önergesinde, "Türkiye'nin bir beka meselesi var demek, Türk Milletinin bu topraklardaki bin yıllık egemenliğinin, varlığının ve geleceğinin çok ciddi bir tehdit altında olduğu söylenmektedir. İktidar partisi bu konuda çok açık ve inkâr edilemez kanıtlara sahip ise, iktidar partisi ve destekçilerinin görevi, bunlar hakkında Türkiye Büyük millet Meclisi'ni eksiksiz bilgilendirmektir" ifadelerine yer verildi. 

-Tanzimden sonra seracılık yatırımı yapılacak

Gıda fiyatlarının artışından sonra başlayan tanzim satışlarının ardından yeni bir hamlenin yolda olduğu öğrenildi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak nisan ayından sonra seracılık yatırımlarına başlanacağını söyledi. 

-Tanzim satışları seçime kadar yapılacak

Tanzim satışları hakkında açıklamalarda bulunan Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, bu durumun iki buçuk aylık bir planlama olduğunu söyledi.Tarım Kredi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek amacıyla kurulan tanzim satış noktalarıyla ilgili 2.5 aylık bir planlama yapıldığını söyledi. Bu açıklamaya göre, tanzim satışları yerel seçimlerden kısa bir süre sonra sonlandırılacak. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.