Türk Siyasi Tarihinde bir ilk: Milliyetçi Muhafazakar Parti

Türk Siyasi Tarihinde bir ilk: Milliyetçi Muhafazakar Parti

 

Türk siyasi Tarihinin ilk Milliyetçi ve Muhafazakâr Partisi Kuruldu.

Ve Ahmet Reyiz Yılmaz Kurucu Genel Başkan oldu.

Türkiye’de bir ilk oldu ve cumhuriyet ve siyasi tarihimizde Milliyetçilik ve Muhafazakârlığı bir arada kullanan ilk siyasi parti kuruldu.

Kısa adı MMP olan ve Logosu dünya üzerinde 3 Hilal ve 3 yıldızdan oluşan, Milliyetçi ve Muhafazakâr Parti, Ahmet Reyiz Yılmaz liderliğinde Türk siyasi tarihindeki yerini aldı.

Son MHP Kongresinde MHP Genel Başkanlığına Adaylığını açıklayarak MHP yönetiminin yüreğini ağzına getiren ve sonrasında Milliyetçi Muhafazakâr Oluşumu başlatarak hem milliyetçiliği hem muhafazakâr yapıyı tek bir çatı altında toparlamayı hedefleyen başarılı iş adamı Ahmet Reyiz Yılmaz, bir ilke imza atarak oluşumunu partileştirdi.

Bir süredir partileşme çalışmaları yürüten Yılmaz, nihayet başlattığı oluşum adı ile aynı ismi taşıyan ve dağılmış ve kamplaştırılmış milliyetçilik ve muhafazakârlığı tek çatı altında tek vücut olarak milletimi milliyetçi ve muhafazakâr olarak ayrı fırkalara bölmeden iktidara taşımak üzere Milliyetçi ve Muhafazakâr Parti adı ile partisinin kuruluşunu resmi olarak yaptı.

Parti Genel Merkezi olarak Oran seçildi. İlk MKYK Mayıs ayında.

Yılmaz, Milliyetçi ve Muhafazakâr Parti bütün siyasi kirlenmişliği ortadan kaldırmak ve özü itibari ile milliyetçi ve muhafazakâr olan Türk milletini bir daha dağılmamak üzere tek çatı altında toplamak ve Türkiye’yi 5 yılda dünyanın 5 büyük ekonomisinden biri yapmak üzere kurulmuştur. MKYK Türk siyasetinde kirlenmemiş ve hiç siyaset yapmamış girişimci ve yönetici ruhu yüksek, dünyayı tanıyan, uluslararası deneyimi yüksek ve ekonomik özgürlüğünü kazanmış, siyaseti sadece sosyal sorumluluk projesi olarak gören mümtaz şahsiyetlerden seçilecek.

2 ay içerisinde teşkilatlanmasını ve MKYK‘sını belirleyecek olan MMP yani Milliyetçi ve Muhafazakâr Parti, Mayıs 2010’da ilk Olağan Kongresini yapacak. 81 il teşkilat yöneticileri oluşum süresince hazırlandı.

MMP Türk siyasi tarihinde bir ilk.

MMP Türk siyasi tarihinde adında ve tüzüğünde Milliyetçilik ve Muhafazakârlığı bir arada kullanan ilk ve tek parti unvanını da elde etmiş durumda.

Milliyetçi ve Muhafazakâr Parti kısa adı MMP olan yeni partinin logosu ise arka fonunda dünya resmi ve dünya resmi üzerinde bulunan iç içe geçmiş olan 3 Hilal ve son hilal içinde var olan parlayan 3 yıldızdan oluşmaktadır. Logonun indeki 3 yıldız Hak, Adalet ve Refah’ı temsil ederken yeryüzü üstünde bulunan iç içe geçmiş üç hilal ise bu kavramların sadece Müslüman Türk Milleti için değil; tüm dünya insanlığı için benimsenen bir anlayışı temsil etmektedir. (Avrasya)

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.