Ümit Özdağ’dan HDP sorusuna sert tepki

Ümit Özdağ’dan HDP sorusuna sert tepki

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “İYİ Parti olarak HDP oylarıyla mı Meclis’e geldiniz” şeklinde bir soruya sert tepki gösterdi. Ümit Özdağ, şu şekilde cevap verdi:

“Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının vermiş olduğu İstiklal Mücadelesi sonunda Gazi Meclis’in çatısı altında oturma şerefine nail olmuş insanlarız. Kandil’in kucağında oturanların bunu anlaması asla mümkün değildir.”

“Ama soruyu bana sordunuz. Meselenin bir de kişisel boyutu var benim açımdan, onu da söylemek isterim. Mesela oturmaktan açılmışsa Abdurrahman Paşa Köprüsü üzerinde Şeyh Said denilen terörsitbaşını yakalayıp Diyarbakır’a İstiklal Mahkemesi önüne oturtmak için gelen birliğin, süvari birliğinin komutanı İstiklal Harbi Gazisi rahmetli Süvari Yüzbaşı Mikail benim öz dedemdir. Oturmak üzerinden başlarsak, kim kimi nereye oturttuğunu ve Türk milletinin bir gün bu PKK bozuntularını nereye oturtacağını hep birlikte göreceğiz.”

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.