Ümit Özdağ: 'Soylu, Pkk ve emperyalist projenin yanında oluyor'

Ümit Özdağ: 'Soylu, Pkk ve emperyalist projenin yanında oluyor'

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, KRT TV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Süleyman Soylu birkaç yıl sonrasını düşünüp öngören bir siyasetçi değil

Süleyman Soylu 450 bin çocuk üzerinden bir konuşma yaptı "450 bin çocuk doğdu Türkiye'de biz bunlara vatandaşlık verseydik iyi olurdu belki meclis bundan sonra bir şey yapar" dedi.  Ben de diyorum ki "Siz ne yaptığınızı zannediyorsunuz? 450 bin çocuğa vatandaşlık vermek demek annesine, babasına, kardeşlerine vermek demek. 450 bin kişi oldu size 2 milyon 200 kişi. Bu kadar insana vatandaşlık vermiş olursunuz"

Süleyman Soylu anlamadığı, tanımadığı, bilmediği emperyalizmin tuzağına düşmüş günlük siyaset yapan bir politikacı. 

Soylu, Pkk ve emperyalist projenin yanında oluyor

Emperyalizm Suriye'nin kuzeyinden bu insanları topraklarından ediyor etnik temizliğe maruz bıraktırıyor ve Türkiye'ye itiyor o topraklar boşalıyor oraya da "pkkistan'ı" kurduruyor.

Süleyman Soylu burada her Suriyeli'ye vatandaşlık verelim dediğinde emperyalizmin projesine çimento ve tuğla taşıyor. Pkk ve emperyalist projenin yanında oluyor.

Biz bu tavrı aldıgımız için bize ırkçı diyen arkadaşlar tekrar bu görüşlerini gözden geçirsinler emperyalizm tuzağına düşmesinler biz şunu söylüyoruz "Suriyelilere Türkiye'de vatandaşlık değil, Suriye'ye geri dönebilecekleri bir vatan verelim"

Kilis'te Türkler azınlık durumda 

Suriye eğer parçalanırsa nasıl Irak parçalandıktan sonra sıra Suriye'ye geldi Suriye parçalandıktan sonra sıra önümüzdeki dönemde Türkiye'deki Suriyeliler kullanılarak Türkiye'de bir iç savaşın tetiklenmesi sürecine girecek

Suriyelileri köylere yerleştiriyorlar yıllar sonra Türkiye'de ilk defa köy nüfusunda istatiklerde artış var ve bu artış daha çok yetişkin erkeklerde. İstatikçiler bilir bunu eğer bir yerde nüfus yetişkin erkekler üzerinden artıyorsa orada dışardan göç var demektir doğal bir süreç değildir. 

Kilis'te Türkler azınlıkta, Suriyeliler kendilerini kilisin gerçek sahipleri olarak görmeye başladılar. Kilis'te Türk nüfus kağıtta yazılanın altına düşmüş durumda aynı şey Hatay'ın bazı ilçelerinde gerçekleşmeye başladı Reyhanlı gibi ve bunun sonu dışardan çok küçük müdahalelerle bir iç çatışma zemini oluşturmaktır. 

Suriyelilere 40 milyar dolardan fazla para harcandı

Öte yandan bunun bir başka maliyeti var Suriyelilere 40 milyar dolardan fazla para harcandı, harcanmaya devam ediliyor.

Türkiye'deki ekonomik krizin önemli nedenlerinden biri Suriye politikasıdır, Suriyeli sığınmacılardır bu  artık sosyal bir yara olmasının ötesinde Türkiye'ni varlığına yönelik bir projedir.

Eğer 2 milyon Suriyeli daha istiyorsanız Erdoğan'a oy verin

Eğer 2 milyon Suriyeli daha istiyorsanız gelenlere vatandaşlık verilmesini istiyorsanız Erdoğan’a oy verin. Bu hiçbir zaman Ensar-Muhacir olayı olmadı bu bir tuzaktır. AKP’ye oy veren kardeşlerim diyebilir, “Özdağ, doğru söylemiyor” Açın Yeni Şafak gazetesinin yazarları yazmaya başladı. “Bu emperyalist bir tuzaktır” diyorlar. İktidarın yarı resmi organıdır, orada bile çok büyük rahatsızlık var. AKP seçmeninde, AKP milletvekillerinde rahatsızlık var.

Suriyeli sorunu Türkiye'nin bir numaralı sorunudur

Haçlı Seferleri Türk milletini Anadolu'dan atmak için 220 sene devam etti. Haçlı Seferleri ne kadar büyük bir sorunsa bugun Suriyeli göçü bir kavimler göçü niteliğini kazanmıştır.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.