Ümit Özdağ: Suriye'nin kuzeyine Pkk yerleşecek

Ümit Özdağ: Suriye'nin kuzeyine Pkk yerleşecek
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Türk halkına büyük bir yalan söyleniyor, çok ahlaksızca bir yalan. Suriyelileri entegre edelim; oysa Arap kültürü hakim kültürdür, Arap kültürü hiçbir topluma entegre olmaz, hatta gittikleri yeri dönüştürürler." diye konuştu. 

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile yapılan o söyleşi;

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ MİLLİ GÜVENLİK MESELESİ SURİYELİLERDİR

Türkiye’nin en önemli milli güvenlik meselesi,  yanlış Suriye ve Suriyeli sığınmacılar politikasıdır.  Anadolu’yu modern bir kavimler göçüyle karşı karşıya bırakan AKP politikası olduğu tartışılmaz kesinlikle bir gerçektir.

TÜRKİYE’DE 6 MİLYONUN ÜZERİNDE SIĞINMACI VAR

2011’den bu yana sürdürülen bu yanlış politika çerçevesinde ülkemize 3.8 milyon kayıtlı, 1.5 milyon kayıtsız Suriyeli, bunun dışında 500 bin Afgan, Iraklı, İranlı ve siyah Afrika’dan 1.3 milyon civarı etnik gruplardan sığınmacı gelmiş ve neticede sayı 6 milyonun üzerine çıkmıştır. Bu hiçbir ülkenin kaldırabileceği bir yük değildir. Buna göç demek yanlıştır, bu bir kavimler göçüdür. Bu büyüklükte göçlerin ülkelerin demografik yapılarını değiştirdiğini görürüz. Bu yapının değişmesiyle birlikte ortaya büyük ekonomik, politik, kültürel ve güvenlik sorunları çıkar. Neticede bu sorunlar varoluşsal sonuçlara dönüşür. Türkiye bugün böyle bir süreç yaşıyor.

AKP HÜKÛMETİ BÜYÜK BİR AYMAZLIK İÇERİSİNDE

Ülkemiz bu kadar ağır bir sorunla karşı karşıyayken AKP hükûmeti hala büyük bir aymazlık içerisinde Suriyeli sığınmacıların geri dönüşüyle ilgili en ufak bir tedbir almadan “onları besleyeceğiz, barındırmaya devam edeceğiz” demektedir. Bu politikasına da ensar ve muhacir mantığıyla yaklaşmaktadır. Oysa bu mesele diyelim ki ensar ve muhacir mantığıyla ele alındı bu durumda bile, Suriyelilerin geri dönmesi gerekiyor.

ARAP KÜLTÜRÜ HAKİM KÜLTÜRDÜR, GİTTİKLERİ YERİ ARAPLAŞTIRIRLAR

Muhacirler, Medine’ye göç ettiler ve Medine’de ensar bunları karşıladı ama sonra birlikte Mekke’ye geri dönüş gerçekleşti. Ensar ve muhacir ilişkisinde muhacirin gidip ensarın yanında kalması yoktur. Burada olması gereken; Suriyeli sığınmacıların kendi ülkelerine, vatanlarına geri dönmesinin şartlarının oluşturulması sağlanmalıdır. Aksi takdirde bugün sayıları 5 milyonun üstünde olan Suriyeli sığınmacıların sayısı 2040 yılında 10 milyona çıkacaktır. Bu Türkiye’nin nüfus dengesini tamamen değiştirir. Türkiye’nin belirli bölgeleri Araplaşacaktır. Türk halkına büyük bir yalan söyleniyor, çok ahlaksızca bir yalan. Suriyelileri entegre edelim; oysa Arap kültürü hakim kültürdür, Arap kültürü hiçbir topluma entegre olmaz, hatta gittikleri yeri dönüştürürler. Bu Araplar açısından bir suç değildir ama biz ülkemizin bir Türk ülkesi olarak kalmasını istiyoruz ve Araplaştırılmasını istemiyoruz. Zaten Araplar da entegre olmak istemiyorlar bu da doğaldır. Arapların, Suriyelilerin ülkelerinde yaşamak istemesi en büyük haklarıdır ve biz insanların doğdukları, büyüdükleri ülkede yaşamasını istiyoruz.

OLAYI KAFKASYA VE BALKANLARA ÇEKMEYE ÇALIŞANLAR YA CAHİLDİR YA APTAL

Konunun anlamını anlamayan ya da doğrudan satılık olduğu için ihanet içinde olanlar “Kafkaslardan gelen de var Balkanlardan gelen de var ne olacak şimdi de Suriye’den geliyorlar” diyorlar. Evet 19.yy sonu ve 20.yy başında Osmanlı-Türk İmparatorluğunun çöküşü neticesinde Rus gücü ve Slav kabilelerinin Batı destekli Türklüğe saldırması neticesinde yüzlerce yıl bu toprakları Balkanları ve Kafkasları Türkleştirmiş olan Osmanlı Türkleri geri dönüş süreci içerisine girmişlerdir, sürülmüşlerdir. Durum Suriyelilerin durumunun bununla eşdeğer tutulması ya cahillik ya aptallıktır.

SURİYELİLER, SURİYE’YE DÖNMEZ BİR EFSANE, DÖNERLER

Daha önce Afganistan’dan Pakistan’a büyük bir göç oldu ve bu göç 10 yıl boyunca devam etti.  Sayı 6.5 milyona kadar çıktı, Afganistan’da çatışmalar devam ederken bile yaklaşık 4.5 milyon kişi Afganistan’a geri döndü. Bir efsane var “Suriyelilerin %80’i geri dönmezler”. Bir kere Türkiye’dekiler mülteci değil sığınmacı. Yapılan araştırmalara göre büyük bir bölümünün geri dönmek istediği bir bölümünün de Türkiye’de kalmayıp ABD ya da Avrupa’ya gitmek istediğini görüyoruz.  Türkiye’ye geliş nedeni olarak baktığımız zaman da ortaya çıkan sonuç Türkiye’nin en yakın ülke olması.

SURİYE’NİN KUZEYİNE PKK YERLEŞECEK

Türkiye, Suriye’nin güvenliğine katkıda bulunmak zorundadır, Suriye’nin kuzeyinde kurulması planlanan “PKKistan’ın” kurulmaması için Suriyelilerin gönderilmesi zorunluluktur. Türkiye ciddi bir tehlike altında, Suriye’nin kuzeyi bilerek boşaltılıyor ve oraya PKK yerleşiyor. PKK’nın bölgeye nüfus edebilmesi için Suriyelilerin Türkiye’de kalması sağlanıyor ve Türkiye’de Suriyeliler üzerinden bir iç savaş çıkartılmak isteniyor. Özetle bu Türkiye için bir varlık meselesi.  Bizim Suriye rejimiyle görüşüp eğer gerekli şartları sağlarsak Türkiye’deki kitleler büyük bir hızla Suriye’ye geri döner. Bayramlarda bile bir sürü insan Suriye’ye geçiyor şartlar sağlandıktan sonra diğer insanların da Suriye’ye dönmesi sağlanır.  İnsanlar Afrika’ya gitmeyecekler, Almanya’ya gitmeyecekler hemen yanımızda Suriye’ye dönecekler. Ayrıca bakın bu insanların yaklaşık 4 milyonu Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Kilis bölgesinde yaşıyor.

ESAD’IN TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLERE İHTİYACI VAR

Ürdün’den ve Lübnan’dan da Arapların Suriye’ye geri dönüş süreci başladı. Esad’ın da Türkiye’de yaşayan Suriyelilere ciddi bir şekilde ihtiyacı var, İsrail’e karşı güçlü olabilmek için. İsrail karşısında bu kadar boşalmış bir Suriye’nin de uzun süre direnç sağlaması mümkün değil.

Amerikalılar, Suriyeliler Türkiye’de kalsın diyor, Avrupalılar, Soros, IŞİD, HDP, PKK, İsrail ve Türkiye’deki AK Partili provokatörler Suriyeliler Türkiye’de kalsın diyor. Bu üzerinde düşünülmesi gereken bir şey değil mi? 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.