Yeni parti kurulacak mı?

Yeni parti kurulacak mı?
Abdullah Gül’ün, AKP’nin kurucu kadrosunda yer alan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’la birlikte yeni bir parti hazırlığı içinde olduğu kaydedilmişti. AKP'nin yerel seçimlerde üç büyükşehri kaybetmesinin ardından yeni partinin kuruluş sürecinin hızlandığı ve parti kuruluş bildirisinin de Mayıs ayında yayımlanacağı iddiaları gündemdeydi.

Hatay semtinde yaşayan dayıları Nazif ve Ahmet Satoğlu'nu ziyaret etmek için İzmir’de bulunan Gül, cuma namazını İlahiyat Fakültesi Camisi'nde kıldı. Namaz için geldiği camide yeni bir parti kuracağı yönündeki iddialarla ilgili sorulara yanıt vermeyen Gül, "İki dayım var; Birisi Nazif Satoğlu, eski İzmir il ticaret müdürlerindendir. Diğeri de Ahmet Satoğlu nöroloji profesörüdür. İkisi de çok şükür çok ileri yaştalar. Onları ziyarete geldim. Buralar bizim semtlerimiz. Eski hallerini bilirim. Burada evler yokken, bir dönem çocukluğum geçmişti. İlkokul dördüncü sınıfı burada okumuştum. Dolayısıyla aile ziyareti çerçevesinde İzmir'e geldim" dedi. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.