Yokuş: Yüce Milletimiz “Söz Milletindir” Diyecektir

Yokuş: Yüce Milletimiz “Söz Milletindir” Diyecektir
İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odasının organize etmiş olduğu davetine katıldı. Davette söz alan Yokuş, Türkiye’nin önemli bir seçim sürecinde olduğu ifade ederek, yaklaşan seçimlere yönelik açıklamalarda bulundu.
 
Yokuş “Seçim süreci boyunca bugüne kadar çok kötü olaylar yaşamadık. İnşallah seçime son üç gün kala da ülke olarak sıkıntılı olaylar yaşamayız. Ancak hepimizi etkileyen bir gerçek var ki,  o da siyasetin kirli bir dile evrilmiş olmasıdır. Maalesef üslup sorunu olan bir kısım liderlerin tavrını hep beraber görüyoruz. Bu durum da bizleri ve vatandaşlarımızı üzmekte ve oldukça rahatsız etmektedir.  Çağ dışı bu anlayışın siyaset dilinde sürekli hale gelmesi, Türkiye ve yarınlar için umutlu olmamızı engelliyor.
 
Parlamentoda Konyalıları temsil eden ve Türk milleti adına yemin etmiş bir kardeşiniz olarak arzumuz, milletin bir bölümünü ayrıma tabii tutmadan siyaset yapılmasıydı. Seçilenlerin millete hakaret etmemesi ve aşağılamaması, hangi makam ve mevkide olunursa olunsun, parlamento da edilen yemine sadık kalınması en büyük arzumuzdu. Ancak üzülerek görüyoruz ki, millete hizmet etmek için yemin edenler, milletin iradesine saygı duymuyorlar” dedi.
 
 
MİLLETİMİZİ “KONUŞMA YANARSIN” KORKUSU SARMIŞ!
 

Yokuş, iktidarın baskı ve tehditlerinden dolayı “korku toplumunun” oluştuğunu şu sözlerle ifade etti. “Bugün Türkiye’de öyle bir hava var ki, sivil toplum kuruluşları suskun. Sermaye grupları suskun durumdalar. İktidarın korku ve baskısından adalet susmuş! Herkes susmuş! Herkes “konuşma yanarsın” diyor. “Sus, sessizce yaşa” diyorlar. Konuşanlara ise hakaret edilip, kodes yolu gösteriliyor.  Tehditler her geçen gün artarak devam ediyor. “Seçilirsen seni başkan yapmam, alırım görevden” “Konuşursan seni kodese tıkarım, örnekleri var” diyerek milletin iradesine saygı duymayacağını açıkça beyan ediyor. “Bu nasıl bir demokrasidir” diye kimse de sormuyor. “Sultan” gibi davranan siyasi liderin peşinden ısrarla gidenler, o lidere en büyük kötülüğü yapanlardır. Türk milletine en büyük kötülüğü yapanlardır.
 
Bu sözleri alkışlayan zihniyet bu ülkede “Müslümanım” diye geçiniyor. Müslüman, haksızlığı ve zulmü alkışlar mı? Haksızlıklara alkış tutan “Müslümanım” diyenler, hiç mi Kur-an-ı Kerimi ve peygamberimizin hayatını okumadı mı? Bizim dinimizin temeli hak, hukuk ve adalettir. İslam’da zulüm en büyük günahtır.
       
 
“EGEMENLİK KAYITSIZ, ŞARTSIZ MİLLETİNDİR”
 
Yokuş, “Niye bu ülkede hak, hukuk ve adalet yerini bulmaz? Niye bu ülkede hep haksızlık, hukuksuzluk ve adaletsizleri konuşuruz? Güzel olan şeyleri neden konuşamayız? Konuşamıyoruz, çünkü önce kendimizi düzeltmemiz lazım. “Sen” düzelmezsen tepedeki insan da düzelmez. Ayakları yere basmayan “Ben ne dersem o olur”, “Bu millet zaten beni her seçimde birinci yapıyor” demekle bu düzen gitmez. “Yeter artık” diyecek bir millete ihtiyacımız var. Bizim Yüce Milletimizden umudumuz var. İnanıyorum ki, yüce milletimiz bu tehditlere karşı “söz milletin” diyecektir. Büyük Atatürk’ün dediği gibi, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” diyerek haykıracak olan Türk Milleti, hakkı, adaleti ve hukuku savunacaktır. Biz eğrilerden yana olmayacağız. Biz İYİ partiyiz.  İyilerden olacağız. Her zaman hak, hukuk ve adalet diyeceğiz.” dedi.
 
 
Özel Haber: Ece S. Doğan (Haberiniz)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.