ABD'li Demokrat siyasetçilerden İsrail ve Batı Şeria'yı ziyaret planı

ABD'li Demokrat siyasetçilerden İsrail ve Batı Şeria'yı ziyaret planı
ABD Temsilciler Meclisi çoğunluk lideri Steny Hoyer ve Demokrat vekillerden oluşan bir heyetin, ABD-İsrail ilişkileri ve uluslararası güvenlik kapsamında İsrail ve Batı Şeria'yı ziyaret edeceği öğrenildi. ABD Temsilciler Meclisi'nin resmi internet sayfasında yer alan açıklamada, Hoyer ve beraberindeki heyetin, 5-11 Ağustos tarihlerinde İsrail'de olacağı duyuruldu. Hoyer ve diğer vekillerin İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas da dahil olmak üzere yetkililerle görüşecekleri aktarıldı. Hoyer, İsrail'in Ortadoğu'da yüzleştiği tehditleri daha iyi anlamak ve ABD-İsrail ilişkilerini tasdik etmek için çok sayıda vekille İsrail'e gitmekten mutluluk duyduklarını açıklarken, "Bölgeyi ilk elden görmek ve önemli İsrailli ve Filistinli liderlerle görüşmek, bizlere hem kendi ulusal çıkarlarımız hem de küresel güvenlik için hayati önem taşıyan bir bölge hakkında fikir verecek" ifadelerinde bulundu.

Program kapsamında Filistinli iş adamları, İsrailli sivil toplum kuruluşları ve aktivistlerle de görüşmeler yapılacağı öğrenildi. Ziyaretin bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak tanımlanan Amerikan-İsrail Eğitim Vakfı tarafından finanse edildiği bilgisi verildi. 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.