Jet Pulse Filtre

Jet Pulse Filtre
Endüstriyel ortamda çalışma sağlanması üretimler sırasında belli oluşumların kendini göstermesine yol açmaktadır. Jet pulse filtre bu kapsamda işyerlerinde bulundurulması şart olan filtre türlerinden biridir çünkü bahşedilen filtreleme sistemi üretimlerden kaynaklı ortaya çıkan toz, koku ya da duman benzeri maddelerin ortamdan tahliye edilmesini sağlamaktadır. Filtreleme işlemleri sayesinde çalışanlar ve çevre daha temiz bir hava kazanmaktadır.

Jet Pulse Filtre Çalışma Sistemi

Filtreleme sistemlerinin tümünde amaç zararlı olan içeriklerin sindirilmesi şeklinde tanımlanmaktadır. Böylelikle hem işyerleri mevzuata göre işlemekte hem de çalışanların sağlıkları korunmuş olmaktadır. Üretimlerin endüstriyel olduğu yerlerde üretimler kapsamında ortaya çıkan gazlar ya da toz yapısında olan maddeler filtrenin emiş borusu ile toplanmaktadır. Jet pulse filtre bu alanda basın kuvveti yüksek olduğu için herhangi bir gaz ve toz kaybı yaşatmamak garantisi vermektedir. Bunker ismi verilen sisteme çekimi yapılan istenmeyen gazlar ve tozlar bir torbada biriktirilmektedir. Filtreleme işlemine de bu aşamada başlanmış olmaktadır. Maddenin yapısına göre daha ağır olanlar aşağıda bir biriktirme oluşturmaktadır. Sistem, en üstten başlayarak temiz hava üretimi yapmaktadır. Filtrelemesi gerçekleştirilen gazlar ve tozlar ise özel fanlardan yardım alınarak dışarı bırakılmaktadır. Günümüzde otomatik sistemler filtre temizliğinde de etkilidir. Bu sayede herhangi bir sorun olmadığı müddetçe ve bakımları hariç tutularak sisteme müdahale edilmesine gerek duyulmamaktadır.

Jet Pulse Filtre Sisteminin Gerekli Olduğu Sektörler

Ülkemizde fabrika yoğunluğu fazla olan alanlar bellidir. Jet pulse filtre sistemleri en çok rastlanan fabrika türlerinden olan çimento fabrikalarında mutlak suretle bulundurulmalıdır. Sistem kurulumundan sonra fabrikaların üretim kalitelerinde de bir artış meydana gelecektir. Ayrıca sistem fabrikada gaz çıkışı gerçekleştirilen bacaların temiz kalmasında da etkin rol oymamaktadır. Bu tür filtreler çimento fabrikaları ile kullanımlarını sınırlandırmamaktadır. Özellikle demir çelik ve yem fabrikalarında da kullanımları zorunludur. Sistemin türü fark etmeksizin tüm tozları filtre edebilmesi neticesinde tercih edilebileceği alanların sayısı da artmaktadır. Kurulum ve fiyat konusunda bilgi alınması için ise yetkililerle iletişime geçilmelidir. Zira uygulaması yapılacak olan alanın metrekaresinden başlayan ana etmenler fiyatlarda oynama olmasına yol açmaktadır.

Ayrıntılar İçin Nursaç Web Sitesini İnceleyebilirsiniz:

https://www.nursac.com/
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.