Buz Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Buz Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?
Uzun zamandan beri birçok kadın tarafından kullanılan lazer uygulamaları artık günlük yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Son zamanlarda kadınların yanı sıra erkekler tarafından da tercih edilen buz lazer uygulaması acı eşiği düşük bireylerin de ilk tercihi olmaktadır. Bu yöntemden yararlanmak isteyen bireylerin aklında ise buz lazer uygulaması nasıl yapılır şeklinde soruların şekillenmesi muhtemeldir. Bu doğrultuda:
  • İlk olarak lazerin uygulanacağı alan temizlenmektedir.
  • Özellikle buz lazer epilasyon uygulamasında kullanılan ve 800nm, 810nm olan diot lazerler, kıl folikülüne etki ederek saniyede etkisiz hale gelmelerini sağlamaktadır.
  • Aynı zamanda yine diot lazerlerde bulunan ütüleme teknolojisi sayesinde diğer lazerlerde olan acı ve ağrı hissi ortadan kalkmaktadır.
  • Seanslar ortalama yarım saat civarında sürmekte olup herhangi bir yan etki de oluşmamaktadır.
Özellikle ağrı ve acısız olması sebebi ile ülkemizde de olmak üzere hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen epilasyon yöntemlerinden biridir. Diğer epilasyon yöntemlerinde karşılaşılan cilt rengi ya da tüy yoğunluğu gibi sorunlar ise bu epilasyon türünde sorun olmamaktadır. Bu sebeple de hemen hemen herkes tarafından yaptırılabilmektedir.

Buz Lazer Kimler İçin Uygun Değildir?

Buz lazer epilasyon her cilt tipine, tüy yoğunluğuna uygulanmakla birlikte bazı durumlarda bir kısım birey için bu uygulama yöntemi tercih edilmemelidir. Özellikle ışığa karşı hassas ya da aşırı duyarlı olan bireylerin, epilepsi gibi hastalıklara sahip olanların, açık yara ve enfeksiyonu olan bireylerin, uygulanacak alanda radyoterapi görenlerin ve hamile olan bireylerde buz lazer yönteminin uygulanması yapılmamaktadır. Aynı zamanda ergenlikte olan gençlerde ise mutlaka doktor kontrolünde uygulanması önerilmektedir.
Erkek bireyler olmak üzere acı eşiği düşük olan bireylerde hiç acı ve ağrı hissi olmadan, vücudun hemen hemen tüm alanlarında buz lazer epilasyon yöntemini uygulamak mümkün olmakla birlikte bu bölgelerde kısa sürede istenemeyen tüylerden kurtulmak da mümkündür. Ayrıca sayılan önemli durumlar hariç her cilt tipi için uygun bir yöntemdir.
 
Buz Lazer Seansları Ne Kadar Sürmektedir?

İstenmeyen tüyler birçok kişinin günlük yaşantısını olumsuz etkilemekte olup bu sorundan kalıcı en kısa sürede kurtulmak ise buz lazerin gelişmiş teknolojisi ile mümkündür. Hem de ağrı ve acı olmadan yöntemin uygulanacağı bölgeye göre ortalama olarak 25 ile 45 dakika arasında değişen bir sürede seanslar ile uygulama tamamlanmaktadır. Dudak üstü, bıyık ve çene uygulamalarında ise 5 dakika gibi oldukça kısa bir sürede işlem gerçekleştirilmektedir.

İnsan vücudundaki kıl döngüsü üç farklı evreden oluşmakta olup her evre birbirinden farklı bir dönemde geçmektedir. Bu sebeple de sadece bir seans ile tüm tüy ve kıllardan bir anda kurtulmak mümkün değildir. Fakat buz lazer teknolojisi ile kıl yoğunluğu ve cilt rengine bağlı olarak 4 ve 6 seans aralığında tüm tüylerden kurtulmak mümkündür. Hem seans süresi hem de miktarının oldukça az olması sebebi ile birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Buz Lazer ile Yüzdeki Türlerden Kurtulmak Mümkün Müdür?

 Birçok kadının şikayetçi olduğu yüzdeki istenmeyen tüyler, dudak üstü ve çene olmak üzere yüz çevresinde görülebilmekte ve diğer epilasyon yöntemleri ile bu tüylerden kurtulmak zorlu olabilmektedir. Hem hassas bir yapıda olması hem de tüy yoğunluğunun az olması gibi çeşitli sebepler ile kimi zaman normal epilasyon yöntemleri yüzde olumlu sonuç vermeyebilmektedir.


Gelişmiş ütüleme teknolojisi ile hem geniş bir alana etki eden hem de acısız bir uygulama sunan buz lazer epilasyon en açık ve en güçsüz tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlamakta olup başarılı bir sonuç vermektedir.
 
Buz Lazer Seansı Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Özellikle epilasyon seanslarında sonra bireylerin dikkat etmesi ve uyması gereken birtakım unsurlar bulunmakta olup uygulamanın etkili olması ve sonrasında olumsuz bir etki görülmemesi açısından bu unsurlara dikkat edilmelidir. Bu noktada buz lazer seansından hemen sonra sıcak su ile duş, banyo alınmamalı bölge sudan uzak tutulmalıdır. Aynı zamanda uygulanan bölge güneş ışığından korunmalı ve bölgeye kese ya da peeling gibi tahriş edici uygulamalar yapılmamalıdır.

Ayrıca bir sonraki seansa kadar bölgede hafif bir tüylenme olduğu vakit kesinlikle ağda ve cımbız türü uygulamalar yapılmamalı bunun yerine tüy dökücü krem ya da jilet gibi zararı olmayan yöntemler tercih edilmelidir.

Buz Lazerde Acı Var Mıdır?

Günümüzde lazer uygulaması yaptırmak isteyen bireylerin birçoğu seans süresince duyulan ağrı ve acılardan dolayı bu yöntemlerden uzaklaşabilmektedir. Fakat epilasyon yöntemlerinde gelinen son teknoloji olan buz lazer epilasyon yönteminde ütüleme teknolojisi ve buzlu uygulama olduğundan dolayı acı ve ağrı hissi neredeyse hiç olmamaktadır. Bu sebeple de erkekler başta olmak üzere kadınlar tarafından da oldukça sık tercih edilen bir epilasyon yöntemi olarak bilinmektedir.

En büyük özelliğinden biri acısız bir yöntem ile istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan buz lazerin tercih edilmesindeki en büyük etken de budur. Özellikle bikini bölgesi dahil vücudun diğer bölgelerinde uygulama sırasında hiçbir acı hissi duyulmamaktadır. Zira lazer başlığı uygulanan bölgelere buz tutulduğu için kişilerin herhangi bir ağrı ya da acı duyması da mümkün olmamaktadır.

Koyu ya da açık ten rengi fark etmeden, kıl yoğunluğunun farklı olduğu vücudun herhangi bir bölgesine kolaylıkla uygulanmaktadır. Aynı zamanda Yazın ya da kışım yapılmasında da hiçbir olumsuz durum olmamakla birlikte en fazla 6 seans sonunda istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak da oldukça kolaydır.

Detaylı bilgi ve size en yakın kliniği bulmanız için www.buzlazer.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.