Dudak Estetiği Fiyatları ne Kadar?

Dudak Estetiği Fiyatları ne Kadar?
Kadınların fiziksel ya da psikolojik olarak duydukları rahatsızlıklar sonucunda çeşitli bölgeler için tercih ettikleri estetik operasyonlar, bireylere başarılı sonuçlar sunuyor. Göğüs, yanak, popo, kaş estetiği gibi pek çok estetik operasyon alternatifi arasından en dikkat çekeni ise dudak estetiği oluyor. Sıklıkla tercih edilen bu işlem, varolan dudaklarını küçük bulan ve olanı daha da büyütmek amacı ile kullanılıyor.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

İlk olarak bilmeniz gereken nokta, dudak  dolgusunda kullanılacak olan temel maddenin hyaluronik asit dolgusu olduğudur. Çünkü bu alanda operasyon sırasında güvenilir bir malzeme kullanmak oldukça önemlidir. En güvenilir olan ve sıklıkla kullanılan dolgu maddeleri de hyaluronik asit bazlı dolgulardır. Bedenimiz yer alan bağların dokusunda, cilt hücrelerinin su tutmasına neden olan hyalüronik asit, aynı zamanda cildin hacim kazandıran temel yapı taşıdır. Kısaca, yüzünüzdeki canlılık, parlaklık, nem ve sıkılık bu maddenin etkileri dolayısıyla olur.

Operasyonu yaptıracağınız uzmanı ve kliniği bulduktan sonra, işlemin gerçekleşmesi için hazırlıklara başlayabilirsiniz. Dudak estetiği öncesinde, on gün kadar önce ağrı kesici, balık yağı, E vitamini ve kan sulandırıcı gibi takviyeleri almayı bırakmanız gerekmektedir. Operasyonun olacağı gün egzersiz yapmayı bırakmalı, yüzünüzdeki kan akışını hızlandıracak davranışlardan kaçınmalısınız.

İşlem anında dudaklarınıza doktor tarafından anestezi özelliği bulunan bir krem uygulanır. Bu şekilde uyuşma sağlanır. Çünkü dudaklar hassas bölge olduğu için uygulama sırasında acı hissedilir olacaktır. Kremi sürdükten sonra etkisini görebilmek için ortalama yirmi dakika beklenmelidir. Günümüzde kullanılan birçok dolgu maddesinin içerisinde de anestezik etkili malzemeler olduğu için, dudak estetiği giderek acısız bir hal almaya başlıyor. Yarım saat kadar süren dudak dolgusu işlemininden sonra o hep istediğiniz, dolgun dudaklara kavuşacaksınız.

İşlem bittikten sonra iki saat kadar herhangi bir şey yenilip içilmemelidir. Dudaklara ruj, lipbalm vs. sürülmemelidir. İğne kullanıldığı için dudaklarıızda hafif bir morarma olabilir fakat buz uygulaması yaparak bu yan etkileri azaltabilirsiniz.

Dudak estetiği fiyatları, kullanılan madde ve malzemelerin kalitesine, kullanılacak dolgunun miktarına bağlı olarak değişebilmektedir.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.