En İyi Hasta Yatağı Modelleri

En İyi Hasta Yatağı Modelleri

Hasta yataklarının kullanımı her geçen gün artış gösteriyor. Çünkü hasta olan kişilerin sağlıklı ve konforlu zaman geçirmeye ihtiyaçları vardır. Yatakların konforlu olabilmesi için 5 adet sünger bulunuyor. Süngerler her bir katman arasında yer alıyor. Yay sistemi sayesinde yatak yumuşak ve esnek bir konuma geliyor. Yatağın şiddeti ayarlanabilir ve titreşimsel hareketli her alana yayılım gösterir. Bu hasta yatakları pozisyon veren model olarak biliniyor. Yatağın pozisyon aralıkları çeşitlidir. Yükselip alçalan, 90 ve 45 derecelik pozisyon aralıklarına ulaşabilen bir yataktır. Elektrikli hasta karyolası her hasta için uygundur. Hastalık çeşidi, yatak seçiminde önemli bir faktör olarak biliniyor. Kas sistemi çalışmayan bir hasta motorlu hasta yatağı sayesinde hareket edebilir.

Hasta Yataklarının Basınç Düzeyi

Yatak 4 adet boru sisteminden oluşuyor. Borular hava akımı ile birlikte şişiyor ve yatağın çevresine dağılım gösteriyor. Motor sistemi yatağın hava ile dolmasını sağlıyor. Yatak elektronik sistem dâhilinde çalışıyor. Motorun ısınmaması için küçük bir fan sistemi kullanılmıştır. Motor sistemi bu sayede ısınmıyor ve gün boyu kullanılabiliyor. Yatağın başlık sistemi sayesinde, hasta 90 derecelik açıda oturabilir. Yatağın mevcut yüzeyi istenildiği zaman çıkarılıp takılabilir. Bu sayede temizlik konusunda sıkıntı yaşanılmaz. Hasta yatağa uzandığı andan itibaren yatak şekil alır. Hastanın bedeni ile yatak uyumludur. Bu durum merkezi sinir sistemi ve omurilik sisteminin rahatlamasını sağlar. 7000 newton güce sahip olup hastayı taşıyabilir. Elektrikli hasta yatağı almak isteyen kişiler hasta yatağı fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirler.

Hasta Yatakları ile Mutlu Yaşam

Yatağın beden üzerinde yarattığı fizyolojik bir rahatlama vardır. Kişi kendisini gün boyunca dinlenmiş ve sakin hisseder. Yatağın hareketi omurilik sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasını sağlar. Beyin sistemi ise oksitosin denilen hormonu salgılar. Titreşim sistemi damarların açılmasını ve kan pıhtı oluşumuna engel olur. Bedenin her noktasına yatak masaj yapıyor. Yatağın kendisine ait kumandası programlanabilir. Hasta yatağı, kısa vadede bozulmaz. Uzun vade içerisinde aktif bir şekilde kullanılabilir.Yatağın üzerindeki basınç her alana yayılıp, minimum alanda tutuluyor. 5 adet piston motoru güç seviyesini arttırır. Obezite hastası olan bir kişi yatağa yatabilir. Yatak hastayı 140 kilogram ağırlığa kadar taşıyabiliyor. Ayrıca düşük bütçeli veya kısa süreli yatacak olan hastalar için hasta yatağı kiralama imkanlarımız bulunuyor. Hasta yataklarını radikal medikal firmasından alabilirsiniz. Konu hakkında araştırma ve inceleme yaparak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.