Korona virüs 2004’te mi icat edildi?

Korona virüs 2004’te mi icat edildi?
Sosyal medyada çığ gibi yayılan videoyu kısa sürede 2 milyona yakın kişi izlerken 20 dakikalık videoda, Pasteur Enstitüsü’nün virüsle ilgili buluşunu Avrupa’da gerekli makamlara tescil ettirdiği ve aşısını daha fazla satmak için bunun yapıldığı ileri sürüldü.

“EP 1694 829 B1” isimli patenti elinde kameraya gösteren adam, “Biz bu hastalığın gelmesine izin verdik ki daha fazla insan enfekte olsun ve daha sonra Pasteur Enstitüsü bir aşı üreterek para kazansın. Bu aşıyı kimler alacak? Parası olanlar” dedi.

PASTEUR’DEN YALANLAMA GELDİ

Bunun üzerine Pasteur Enstitüsü’nde görevli araştırmacı Olivier Schwartz, Le Monde gazetesine açıklama yaparak, ortaya atılan iddiaları yalanladı.

Schwartz, iddiayı ortaya atanların korona virüsün birçok tipi olduğu gerçeğini bilmediğini altını çizerek, “Bunlar tamamen fanteziye dayanan hayal ürünü haberler. Haberi yayan, korana virüsün, kimse tarafından bilinmediğini ortaya atarken, birçok tip koranavirüs (Covid 19) tipi olduğundan bile haberdar bile değil” dedi.

Pasteur Enstitüsü’nün 2004 yılında korona virüsü (corona virüs) bulduğunu Avrupa’da tescil ettirdiği iddiasıyla ilgili olarak Schwartz, bunun da asılsız olduğunu beirterek, Pasteur Enstitüsü tarafından tescil ettirilenin SARS-CoV virüsü olduğunu ve bunun da bilimsel buluşu korumak adına yapıldığını söyledi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.