Meme Estetiği

Meme Estetiği

Op. Dr. Onurkan İdacı Kadınların en fazla tercih ettikleri estetik operasyonlardan birisi meme estetiğidir. Bunun en büyük sebeplerinden bazıları doğum ve emzirme gibi durumların memenin estetiğini oldukça bozmasıdır. Bu süreçleri yaşayan kadınların birçoğu bu estetik ameliyatı yapma gereği duymaktadır. Bazı kadınlar bu ameliyatın her detayına hakim iken bazıları ise sadece kulaktan duyma bilgiler ile bilgi sahibidir. Bu sebep ile meme estetiği konusuna oldukça mesafeli yaklaşmaktadır.

Bu operasyon ile ilgili bazı detayların bilinmesinde fayda bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını sıralamak gerekirse silikon protezlerin 10 yıl içerisinde değiştirilmesi gerektiğidir. Bu doğru bilinen bir yanlıştır. Bu işlemin muhakkak yapılması geren diye bir tarih bulunmamaktadır. Meme estetiği ile ilgili doğru bilinen yanlışlardan biriside bu operasyon sonrası emzirme işleminin bir daha yapılamayacağı korkusudur. Bu konu da doğru bilinen yanlışlar arasında yer almaktadır. Estetik ameliyat geçirmenin süt üretimi ve emzirme ile ilgili bir alakası bulunmamaktadır.

Meme Büyütme

Meme büyütme kadınlar tarafından arzu edilen estetik türlerinden birisidir. Bu estetik isteğini bir takım yanlış düşünceler yüzünden yaptırmak istemeyenler bulunmaktadır. Bu düşüncelerin başında Ankara Meme Büyütme ameliyatı geçiren kişilerin bir daha çocuk emziremeyecekleri düşüncesidir. Bu düşünceyi karşılayan bir örnek bu güne kadar bulunmamaktadır. Memem büyütme ameliyatı geçiren bayanların çocuk emzirmesinde veya farklı bir şekilde çocuğa zarar verecek bir durumu bulunmamaktadır.

Bu düşünce yüzünden istediği göğüs ebatlarından uzak yaşamakta bulunan bir çok kadın bulunmaktadır. Bu estetiğin çocuk açısından bir zararı bulunmadığını anlayan birçok kadın memnuniyet ile bu ameliyatı yaptırmaktadır.

Meme Küçültme

Meme estetiği ile ilgili en memnun ayrılan kitlenin meme küçültme yaptıranlar olduğu söylenmektedir. Meme boyutunun vücuduna orantısız olduğunu düşünen bayanların sayısı az değildir. Bu bayanlar uygun bir meme boyutuna kavuşarak oldukça mutlu oldukları görülmektedir.

Ankara Meme Küçültme Fiyatları ile ilgili doğru bilinen bir yanlış bulunmaktadır. Bu doğru bilinen yanlış, bu operasyon sonucu çok fazla iz kalacağı hususudur. Birçok kadın bu ameliyat sonrası vücudunda çok fazla iz kalacağı düşüncesi ile memnun olmadıkları bir göğüs ile yaşamaya devam etmektedir. Bu düşünce oldukça yanlıştır.

Bu ameliyatın yapılmasından sonra yapılan bakım çalışmaları çerçevesinde bu izler nerede ise 0 seviyesine düşürülmektedir. Bu ameliyatın tamamlanması ile belli bir süre bazı kremlerin kullanılması önerilmektedir. Bu kremler ameliyat sonrası meydana gelen izleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Belli bir süre bu kremlerin kullanılması ile bu izler gözükmeyecek seviyelere inmektedir.

Bu düşüncesinin doğru olmadığına ikna olan birçok kadın istediği göğüs seviyesine ulaşmak adına bıçak altına yatmakta, isteği meme boyutlarına kavuşmakta ve bu izlerin bahsedildiği gibi çirkin bir şekilde kalmadığını kendileri gözlemlemektedir. Birçok forum sitesinde bu durum ile ilgili endişesi bulunan ve bu durumun gerçeği yansıtmadığını tecrübe eden kadınların yazıları bulunmaktadır.

Meme Dikleştirme

Bu operasyon iyi yapılması durumunda oldukça memnun kalınan bir estetik operasyondur. Fakat, bu durum bazen tersi bir durumda oluşturmaktadır. Uzman bir el tarafından yapılmayan bu ameliyat istenilen sonuçları vermek açısından oldukça başarısızdır. Daha güzel bir göğse sahip olunacak hayali ile bu ameliyatı yaptıran bayanlar bazen büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşmaktadır.

Meme Dikleştirme Memnuniyet oranının nerede ise yüzde 50 gibi bir olasılık ile yapıldığı bilinen bu operasyon, dikkatli ve başarılı bir uzmanın eşliğinde yapılması oldukça önemlidir. Bu estetik operasyonun başarılı olması durumunda istediği ebatlara kavuşan bayanlar oldukça memnun bir hal içerisinde bulunmaktadır. Hekim tercihi oldukça önemlidir.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.