Şarbon mesajında ismi geçen doktordan açıklama

Şarbon mesajında ismi geçen doktordan açıklama
Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Tarık Turfan’dan geldiği iddia edilen ve WhatsApp'ta yaygın şekilde dolaşımda olan mesajda, "Türkiye'deki şarbon salgınının bilinenin çok üstünde ve ciddi bir durumda" olduğu belirtilerek, et ve et ürünleri almayı durdurmanın yanı sıra, dışarıda da yemek yenmemesi, eve sipariş verilmemesi gerektiği belirtiliyordu. 

Süt ve süt ürünlerinde de dikkatli olunması istenerek, dondurmada bile hastalık riski taşıdığı iddia ediliyordu. Mesaja göre, 10 senelik bir hayvan postundan, bir çocuğa şarbon bulaşma vakası da yaşanmıştı.  

Sosyal medyada ve WhatsApp gruplarında yayılan mesaj ile ilgili Cumhuriyet'ten Pınar Keleş'e açıklama yapan Dr. Tarık Turfan, mesajın kendisine ait olmadığını söyledi.  Aynı mesajın kendisine de bir doktor arkadaşından WhatsApp yoluyla geldiğini belirten Turfan, "Mesaj bana WhatsApp'tan geldi. Ben de önlem olarak eşim ve çocuklarım dahil beş kişiye gönderdim. Başka hiç kimseye göndermedim. Bana gelen mesajda kendi ismim yoktu. Ertesi gün mesajın başına kendi ismim konularak gönderildiğini gördüm. Durumu anlatmaya çalıştım ama mesaj yayıldı. 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.