Gamification Turkey nedir?

Gamification Turkey nedir?
Gamification Turkey ülkemizde “oyunlaştırma” kavramının kapsama alanına giren farklı konuların ele alındığı bir zirvedir. Bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek olan Gamification Turkey 2019 zirvesinde oyunlaştırmanın farklı kullanım alanlarına dair sunumlar, açık oturumlar, workshoplar ve çeşitli etkinlikler yer alacak.

Gamification, gaming ve eSpor Türkiye ayağının önemli paydaşlarının sponsorluğunda ve katılımında gerçekleşen organizasyon, ülke oyun sektörünün yükselmesi anlamında büyük önem taşıyor. Yurt içi ve Yurt dışından birçok konuşmacı, uzman oldukları alanlarda gamification üzerine sunumlar  yapacak. Ayrıca yine uzman eğitmenler tarafından, eğitim niteliği taşıyan birçok aktivite, katılımcıların da dahil edilmesiyle yapılacak.
Böylece Gamification faaliyetleri ile eğitimden iş dünyasına, spordan sanata birçok farklı alanda nasıl fayda sağlanacağına dair güncel paylaşımlar yapılmış olacak. 2019 yılı Kasım ayında gerçekleşecek organizasyon için şimdiden yüzlerce bilet ayırtılmış durumda. 

ESpor Türkiye
Dünya’nın yeni nesil sporu eSpor konusunda, ülkemiz henüz başlangıç aşamalarında büyük atılımlar yapıyor. Büyük spor kulupleri, yeni kurulan eSpor firmaları ve teknoloji şirketlerinin de desteği ile büyüyen eSpor Türkiye faaliyetleri umut vaat ediyor.

Özellikle Türk gençlerinin, henüz 10-12 yaşlarında büyük bir ilgiyle adım attığı eSpor faaliyetlerinde, yıllar geçtikçe profesyonel başarılar elde ettiğini görmek artık yaygın bir durum haline geldi.

Gamification Türkiye zirvesinin önemle üzerinde duracağı konulardan birisi de yine eSpor olacak. Zira pazarlamasından oyun tecrübesine, marka iletişiminden kullanıcı kazanımına kadar her yönüyle oyunlaştırma elementlerini barındıran organizasyonların başında eSpor faaliyetleri geliyor.
Halihazırda düzgün çalışan tasarım, yazılım ve oyun motoru gibi teknik detaylar üzerine, düzenlenecek etkinliklere entegre edilen ekstra oyun elementleri önem taşıyor. BU noktada özellikle Gamification Türkiye zirvesinin hey yıl olduğu gibi bu yıl da ülkemiz eSporuna büyük katkı sunması bekleniyor.
Detaylı bilgi için; https://www.purplepan.com/turkiyede-espor-ve-dunyada-espor/
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.