Gol Şov 13-0

Gol Şov 13-0
Gençlik ve Spor İzmir il Müdürlüğü tarafından düzenlenen liseler arası futbol turnuvası başladı. Turnuvanın il gününde Atatürk Stadı 1 Nolu yan sahasında karşı karşıya gelen Karşıyaka Zeki Şairoğlu M.T.A Lisesi ve Çiğli Özel Tanı Koleji arasındaki maç gol şova döndü.

İzmir genelinde düzenlenen 14 gurupta 55 lise takımının katıldığı turnuvada maçlar 35’er dakikalık iki devrede oynanırken, sporcular için de yaş sınırı getirildi. Turnuvada her takım için 1999 tarihli yalnız bir oyuncu oynatılmasına izin verilirken değer oyuncular 2000-2001-2002-2003 doğumlu genç sporculardan oluşuyor.

Gol ve Dostluk Bir Arada

Dün Karşıyaka Zeki Şairoğlu MTA Lisesi ve Çiğli Özel Tanı Koleji arasında oynanan müsabakayla açılışı yapılan turnuvada 13 golle rakibine üstünlük sağlayan Zeki Şairoğlu MTA Lisesi oldu. Daha maçın başında rakibi karşısında üstünlük sağlayan Zeki Şairoğlu MTA Lisesi futbol takımı ilk yarıyı 6-0 önde kapattı. Maçın ikinci yarısında da üstün taraf değişmedi ve ard arda eğelen gollerle maç13-0 tamamlandı.

Sahaya Kalede Berkay, Geri dörtlüde, Serhat, Fırat(k), Taylan, Mehmet Sevil(Murat) .Orta sahada, Ahmet Furkan, Furkan Öztep, Berkay, ilerde ise Zeki, Ramazan (Süleyman) ve Ahmet (Yıldızhan) ile çıkan Zeki Şairoğlu MTA Lisesinin gollerini de Ramazan(3),  Fırat (3), Zeki(1), Yıldıhan(2), Furkan(1), Berkay(2) Taylan(1) kaydetti.Kart yok hoşgörü var

Maçın gençlere yakışır bir şekilde tamamlanması da turnuvanın ilk gününde öne çıkan önemli gelişmelerden biriydi.  Çekişme ve mücadelenin büyük bir olgunlukla saha yansımasıyla birlikte oyuncular arasında sert hareketlerin olmaması ve kart görülmemesi de öğretmenleri ve organizasyon komitesini sevindirdi.

Mustafa Şahin: Önce Ahlak

Karşıyaka Zeki Şairoğlu MTA Lisesi Beden Eğitimi öğretmenlerinden Mustafa Şahin de maç sonunda yaptığı açıklamada “ öğrencilerimizin başarısı bizi elbette gururlandırıyor fakat onur duyduğumuz asıl mesele sahada gösterdikleri sporcuya yakışır ahlak anlayışıdır. Sporun bir dostluk alanı olduğunu skorun sonra geldiğini unutmamamız gerekiyor. Sahaya bunu yansıtan öğrencilerimi kutluyorum.” Dedi.Sıtkı Şahin: Başarıları Onlara Yakışıyor

Zeki Şairoğlu MTA Lisesi Müdürü Sıtkı Şahin de Öğrencilerinin başarısı karşısında, “daha yolun başındayız, inanıyorum ki daha da başarılı olacaklar, ama asıl başarıları okullarını iyi derecelerle bitirmeleri ve hayata güçlü birey olarak çıkmalarıdır. Devlet ve milletlerine hizmet etmeleridir. Bunu da başarmak için tüm kadromuzla beraber çalışıyoruz. Öğrencilerimi tebrik ediyorum” dedi.

Turnuvanın ikinci maçında ise Kınık Çok Programlı Lisesi İzmir Anadolu Lisesini 5-0 yendi.

Haber: Cumhur Bulut (İzmir)
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.