Özden Taşğın: Spor; Ölçü Ve Kuralara Sığdırılamayacak Kadar Büyük Bir Kavramdır

Özden Taşğın: Spor; Ölçü Ve Kuralara Sığdırılamayacak Kadar Büyük Bir Kavramdır

 

Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Kapadokya Futbol Şöleni 6 takımın katılımı ile 1-5 Temmuz tarihleri arasında Avrasya Otel spor tesislerinde başladı.

Kocaeli Karması, Tirespor, Kılıçarsalanspor, Aksaray Belediyespor, Kapadokya Nevşehir Spor ve Üniversitespor takımlarının katılımı ile müsabakalar oynanmaktadır.

2005 ve daha yukarı doğumlu oyunculardan oluşan takımlar bir şölen atmosferinde saat 18 ile 20;00 saatleri arasında oynanmaktadır.

Futbol haricinde hergün kahvaltıdan sonra bir faaliyet kapsamında; vadi yürüyüşü, balon seyahati, yer altı şehri ve doğal depoların gezisi ile de geleceğimiz teminatı çocuklarımızı ve beraberindeki ailelerede kadim Anadolu toprağı Nevşehir’imizin doğal güzelliklerini sergileyerek sporun dışında da kültürel gelişimlerine katkıda bulunundu.

Bu çalışmalar esnasında bizlerden hiçbir katkısını esirgemeyen bütün güzel insanlara sonsuz teşekkürler.

Kapadokya Futbol Şöleni’nin bu şehrin bir markası haline getireceklerini belirten; Doç. Dr. Özden Taşğın, Sporun; belli ölçü ve kuralara sığdırılamayacak kadar büyük bir kavram olduğunu belirtti.

Taşğın; “bütün çabamız bu toprakların hak ettiği değeri almasıdır” dedi.

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.