Sporda şiddet teklifi yasalaştı

Sporda şiddet teklifi yasalaştı

AKP Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ve 48 milletvekili tarafından verilen Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun Teklifi Meclis Genel Kurulu'nda görüşülerek kabul edildi.

Değişikliğe göre, müsabaka öncesinde, esnasında veya sonrasında taraftarların sürekli veya geçici olarak gruplar halinde toplandıkları yerler, müsabakanın yapılacağı yere gidiş ve geliş güzergahları, takım veya taraftarların toplu olarak seyahat ettikleri araçlar ya da takımların kamp yaptığı yerler, 'spor alanı' tanımı içerisine alındı. Böylece müsabaka alanı dışındaki yerlerde de tedbir ve yaptırımlar uygulanabilecek.

Cezaları artıran teklife göre seyircilerin müsabaka alanlarına girişinde biyometrik yöntemlerle kimlik doğrulaması yapılacak. Türkiye Futbol Federasyonu Süper Lig ve 1. Lig dışındaki ligler ile futbol dışındaki branşlarda da elektronik kart ve elektronik bilet uygulamasına geçilecek.

 

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.