Fuar Standları Nasıl Yapılır?

 Fuar Standları Nasıl Yapılır?
Fuar Standları Ve Yapımı
 
Fuarlar günümüzde neredeyse her sektör tarafından düzenlenmektedir. Farklı illerde, farklı amaçlar ile düzenlenen fuarlar genellikle belli başlıklar altında belirli zaman aralıklarında düzenlenir. Birçok kişi ve firmanın hem ürün ve hizmet tanıtımına olanak sağlarken hem de karşı tarafın eksiksiz bir şekilde bilinçlenmesini ve bilgilenmesini sağlamak açısından da önemlidir.
 
 Fuar Standları
 
 Fuarlar düzenlenirken belirli metrekareye sahip alanda firmaların istekleri doğrultusunda farklı büyüklükte yerleşim yeri ve alanı tahsis edilmektedir. Firmalar kiraladıkları stand yerleri doğrultusunda istedikleri türden fuar standı yaptırmakta serbesttir. Fuar organizasyonu yapan firmalar genel olarak stand hizmeti sunsalar da farklı bir yere de stand tasarımı ve uygulaması yaptırılabilir.
 
 Fuar standları modüler sistem ve ahşap veya farklı malzeme ile özel tasarım olarak yapılabilirler. Modüler sistem fuar türüne göre ve bütçesinin daha düşük olması sebebiyle tercih edilir. Ancak fuar alanında ayrı bir cazibe noktası halin gelmek isteyen, şirket profilini tasarımsal anlayışla güçlendirmek isteyen ve diğerlerine göre daha alıcı görünmek isteyen firmalar ise özel tasarım standları tercih etmektedir. Modüler sisteme göre maliyetli olması tek dezavantajıdır ancak firma vizyonu açısından bakıldığında bu fiyat ile kıyaslanamayacak kadar önemli bir durumdur.
 
 Fuar Standları Nasıl Yapılır?
 
 Fuarlarda kurulacak olan standlar fuar başlamadan önce hazırlanır ve fuar açılışına kadar hazır halde teslim edilir. fuar stand yapımı malzemeye ve tasarıma göre farklı zamanda bitirilebilmektedir. Modüler sistem standlar hazır profiller ile yapıldıklarından süreci daha kısa olmaktadır. Buna karşın özel tasarım standlar hem tasarım aşaması olarak hem de uygulama aşaması olarak daha fazla zaman alırlar. fuar standı yapan firmalar genellikle bu iki hizmeti de bünyelerinde sunmaktadır.
 
 Fuar standları firmaya anahtar teslim olarak teslim edilirler. Bununla birlikte stand içerisindeki masa ve sandalyeden, su ısıtıcısı, televizyon, projeksiyon veya broşürlük gibi yan ürünlere kadar tüm ekipmanlar istendiği takdirde fuar standı yapan firma tarafından kiralık olarak karşılanmaktadır. Yani anlaşma şartına bağlı olarak katılımcı firma sadece standı uygulayan firmayla belli bir ücret karşılığında anlaşarak fuar sonuna kadar hiçbir şeye dokunmadan hazır stand sahibi olabilmektedir.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.