Lazer Markalama ve Kesim Makinası Çeşitleri | xenonlaser.com.tr

Lazer Markalama ve Kesim Makinası Çeşitleri | xenonlaser.com.tr

Lazer Markalama Ne Gibi Avantajları Sağlıyor?

Günümüzde sanayi sektöründe yaşanan gelişmeler birçok alanı etkilemiştir. Her alanda farklı ürünler ve bu sektörün hız kazanmasına imkân vermiştir. Firmalar için hız temel önemli faktördür. Hız kazanmak isteyen birçok işletme makinelerini değiştirerek teknolojiye ayak uydurmaya çalışmıştır. Gelişmelerin yaşandığı alanlardan birisi de markalamadır. Buna ek olarak kesim işlemlerinde de teknoloji gelişmiştir. Lazerli cihazlar ile bu işlemler hızlı ve kolay bir biçimde halledilmeye başlanmıştır. Buna ek olarak kaliteli yüzeyler de bu makinalar ile sağlanmıştır. Kalitenin ve hızın bu denli artması sayesinde bu cihazlara ilgi artmıştır. Lazer markalama cihazları birçok işletme tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

Lazer Markalama Cihazlarının Özellikleri Hakkında İpuçları

Lazer markalama cihazları farklı teknik detaylara sahiptir. Bu detaylar iyi analiz edilerek cihazlar temin edilmelidir. İlk olarak lazer gücü seçilebiliyor. Lazer gücü markalama yapılacak olan ürüne göre seçilmelidir. 20 W ve 30 W seçenekleri bu cihazlarda bulunuyor. Eğer markalama işlemi yapılacak üründe iz bırakmak zor ise daha yüksek lazer gücüne sahip cihaz seçilmelidir. Diğer önemli nokta ise lazer tipidir. Bu ürünlerde lazer tipi 1060 nanometre fiber lazer olarak göze çarpıyor. Lazerin özellikleri ve hangi ürünlerde etkili olduğu dikkatlice incelenerek bir karar verilebilir. Markalama derinliğine bakıldığında ise 1,2 mm’den küçük değerlerde markalama yapıldığı gözlemleniyor. Ayrıca markalama hızı ise 12000 mm/ saniye olarak göze çarpıyor. Hava soğutması ile çalışan bu ürünlerin masaüstü veya kabin tipine göre de değişikliklere uğradığı göze çarpıyor. Bu özelliklere göre en iyi ürünün seçilmesi gerekiyor.

Lazer Kesim Makinası Birçok İşletme Tarafından Tercih Ediliyor

Markalama cihazları kadar kesim cihazları da birçok işletme tarafından tercih ediliyor. Bu ürünler ile işletmeler hız kazanıyor. Normal bir bıçaklı kesici ile yapılan kesme işlemiyle kıyaslandığında kat ve kat fazla kaliteli bir yüzey elde edildiği gözlemleniyor. Kaliteli yüzeyler bazı ürünlerde büyük önem taşıyor. Eğer bu tarz bir işletme sahibi olan birisi iseniz lazer kesim makinası ile en kaliteli yüzeyi elde edebilirsiniz. Kaliteli yüzey, hızlı işlem ve büyük kolaylıklar için lazer kesim makinaları tercih edilebilir.

Lazer Kesim Makinası Fiyatları Cebinizi Yakmasın!

Lazer kesim makinaları incelendiğinde fiyat olarak farklı aralıklarda olduğu göze çarpıyor. Lazer kesim makinası fiyatları tabla boyutuna göre değişiyor. Tabla boyutu arttıkça fiyat da otomatik olarak artıyor. Fiyat arttığı için tercih yapılırken dikkatli olunması gerekiyor. Ürün için tam yeterli ebatların seçilmesi fazla para ödemenin önüne geçilmesini sağlayacaktır. Buna ek olarak cihazın alınacağı firma da önemli bir noktadır. Bu anlamda kaliteli bir hizmet veren xenonlaser.com.tr firması tercih edilebilir. En kaliteli ürünlere en uygun fiyatlara kavuşmak için firmanın web sitesi tercih edilebilir. Burada yer alan markalama ve kesim makinaları incelenerek detaylı özelliklere ulaşmak mümkündür.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.