Yeni Zamlar Sonrasında, Aylık Enerji Faturalarınızda Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak 7 İpucu

Yeni Zamlar Sonrasında, Aylık Enerji Faturalarınızda Tasarruf Yapmanızı Sağlayacak 7 İpucu
Yapılan yeni zamlar sonrasından çok yüksek miktarlarda elektrik faturası ödeyen kişiler bu faturanın bedelini düşürmek adına çeşitli yöntemler aramaktadır. Birçok yöntemin olması da insanları mutlu etmektedir. Bu şekilde enerji tasarrufu sağlanacak ve evlerde boşuna çalışan elektronik eşyalar olmayacak. Bu tasarrufu yapmanızı sağlayacak en iyi 7 yöntem yakın zamanda Fatura Smart tarafından yayınlanan infografik yöntemlerdir.

1. Eski Tip Çalışan Tüm Elektronik Eşyalarını Değiştirin
Bu yöntem ilk okuduğunuzda oldukça saçma gelebilir. Sonuçta tasarruf yapmak isterken neden yeni masraflar yapılsın diye düşünebilirsiniz. Evet, haklısınız ama uzun dönemde cebimize çok faydası olacak bir yöntemdir. Bu yöntemle eski tiple çalışan ve yüksek enerji tüketen eşyalarınız daha az enerji harcayan tasarruflu aletler ile değiştirilmesini sağlamaktır.

2. Bulaşık Makinenizin Tam Dolmasını Bekleyin
Birçok kişi bulaşık makinesi tam olarak dolmadan çalıştırmaktadır. Bu hem elektrik hem su hem de bulaşık deşarjını israf etmenize neden olur. Bu nedenle tam olarak dolduktan sonra makineyi çalıştırmanız önerilmektedir. Ya da çok az bulaşıkları doğrudan elde yıkamak da iyi bir çözümdür.

3. Uyku Modunu Açık Bırakın
Birçok elektronik cihaz artık akıllı. Telefon, bilgisayar hatta televizyonlar bile artık gelişmiş düzeyde üretilmeye başladı. Hal böyle olunca çok fazla enerji harcanır oldu. Bunu engellemek adına telefon, bilgisayar gibi çeşitli elektronik eşyalarınızı uyku moduna alıp, kullanmadığınız zamanlarda az enerji harcamasını sağlayabilirsiniz.

4. Pencereleri Açmayın
Kışın evinin ısısını kaybetmemesi adına, yazın ise eğer klima kullanıyorsanız daha fazla enerji harcamasını engellemek adına pencerelerinizi kapalı tutun.

5. Vantilatör Kullanımını Artırın
Yazın eğer klima kullanıyorsanız bu çok fazla enerji yakılmasına neden olur bunu engellemek adına vantilatör kullanmaya geçebilirsiniz. Vantilatörler klimaya oranla çok düşük enerji harcamaktadır.

6. Buzdolabının Kapağını Çok Sık Açmamaya Özen Gösterin
Buzdolabı kapağını açtıkça dolap kendini soğutmak için daha fazla enerji harcar. Bunu engellemek adına gerek olmadığı zamanlarda kapısını açmayın.

7. Tasarruflu Ampuller Kullanın
Bu sayede daha fazla enerji harcanması engellenmiş olmaktadır. 
Faturasmart.com'a bu infografik için teşekkür ederiz.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.