Adana'da El Kaide'ye 'drone' gönderen 4 kişi yakalandı

Adana'da El Kaide'ye 'drone' gönderen 4 kişi yakalandı
Adana'da, terör örgütü El Kaide üyelerine kargoyla 'drone' gönderdikleri belirlenen biri Suriyeli, 4 kişi yakalandı. Zanlıların ifadesinde, "Biz Suriye'de doğa ve düğün fotoğrafı çekmeleri için gönderdik. Silah olarak kullanıldığını bilmiyorduk"sözleri yer aldı.
 
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, El Kaide'nin Suriye'deki üyelerine kargo aracılığıyla 'drone' gönderen şüphelileri yakalamak amacıyla harekete geçti.
 
İstanbul, Hatay ve Adana'da belinlenen adreslere eş zamanlı baskın gerçekleştirildi.
 
Adana'daki baskında Suriye uyruklu Muhammet El M. ile Cafer D., Mehmet Salih Y. ve Bilal A. yakalanarak gözaltına alındı.
 
Suriye'deki El Kaide üyelerine ulaştırmak üzere kargoyla Hatay'a 4 drone gönderdikleri saptanan şüpheliler, ifadelerinde drone'un silah olarak kullanıldığını bilmediklerini, akrabalarına Suriye'de doğa ve düğün fotoğrafları çekmeleri için gönderdiklerini ileri sürdükleri öğrenildi.
 
Zanlılar ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Cafer D. ev hapsi tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken diğer 3 zanlı tutuklandı.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.