Kadir Şeker'in 18 yıla kadar hapsi istendi

Kadir Şeker'in 18 yıla kadar hapsi istendi
Konya'da, kız arkadaşı A.D.'yi darp ettiğini söylediği Özgür Duran adlı kişiyi engellemek isterken ölümüne yol açan 20 yaşındaki Kadir Şeker hakkında iddianame hazırlandı. Şeker'in 12 ile 18 yıl arası hapsi istendi.
 
İddianamede Şeker'in 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına kadar yargılanması talep edildi. Şeker'in, suçu tahrik altında işlediği belirtilerek, Türk Ceza Kanunu'nun 29'uncu maddesine göre de indirim yapılması istendi. Şeker, hakkındaki iddianame Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirse 12 yıldan 18 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. Ayrıca yanında taşıdığı bıçak içinde 'Yasak Bıçaklar ve Diğer Aletlerle İlgili Suçlar ve Cezaları' kapsamında 6 aydan 1 yıla kadar yargılanacak.
 
Ne Olmuştu?

Özgür Duran ile kız arkadaşı A. D. arasında evde oldukları sırada kıskançlık nedeniyle tartışma çıktığı ve tartışma sırasında Duran'ın A. D'yi darp ettiği bildirilmişti. Bunun üzerine A. D. evden çıkıp yakınlardaki parka gitmiş; o sırada parktan geçmekte olan Kadir Şeker, A. D.'yi darp eden Özgür Duran'a müdahale etmek istemişti.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.