Kamuda aktif görev yapan 1387 kişi ByLock kullanıyor!

Kamuda aktif görev yapan 1387 kişi ByLock kullanıyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ByLock kullananların arasına yenilerinin eklendiğini belirterek 25 bin 149 kullanıcının ID'lerine ulaşılıp kimlik tespiti yapıldığını duyurdu. Bakan Soylu, tespit edilen kullanıcılardan 1387’sinin kamuda aktif görevde olduğunu da açıkladı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Genel Değerlendirme Toplantısı'nda gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başlıkları şu şekilde: 

"ByLock konusunda yaptığımız çalışmalarla, daha önce kullanıcısı tespit edilememiş 25 bin 149 ID'nin kullanıcısı tespit edilmiş, 1387’si kamuda aktif görevde olan 7 bin 694 şahıs belirlenmiş ve ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına bildirilmiştir.

ByLock kullanıcısı olmayan ancak ByLock kullanıcısı şahıslar arasındaki mesaj ve mail içeriklerinden örgütle irtibat ve iltisaklı olduğu belirlenen, 679’u kamuda halen görevde 2 bin 341 kişi tespit edilerek bilgiler yine ilgili Cumhuriyet başsavcılıkları ile paylaşılmıştır”


 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.