Komutanlıklarda operasyon

Komutanlıklarda operasyon
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Kara Kuvvetleri  Komutanlığı'ndan 13 binbaşı, 12 yüzbaşı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan 4 üsteğmen, 7 teğmen, 5 assubay olmak üzere toplam 61 şüpheli  hakkında FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edildiğinden gözaltı kararı verildi.

Operasyonla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki asker şahıslardan FETÖ' nün MAHREM İMAMLAR ile örgüt mensubu askerler arasında iletişim yöntemi olarak kullandığı, kontörlü telefonlar ile ankesörlü, büfe telefonlarından periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri ve FETÖ terör örgütü ile irtibatları tespit edilen  KARA Kuvvetlerinden  13  BİNBAŞI, 12 YÜZBAŞI,  DENİZ Kuvvetlerinden 24 ÜSTEĞMEN, 7 TEĞMEN, 5 ASSUBAY  olmak üzere TOPLAM 61 şüpheli  hakkında 24.09.2018 tarihinden itibaren gözaltı kararı verilmiştir. Gözaltına alınan şüphelilerden 18’i AKTİF GÖREVDE olup diğerleri hakkında soruşturma nedeniyle idari işlem uygulanmıştır.  Gözaltı işlemleri Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüklerince devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

İSTANBUL'DA DA OPERASYON

Bu arada İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Şube Müdürlüğü tarafından, FETÖ/PDY terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik 24 ilçede 54 adrese sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyonlarda 21 kişi gözaltına alınırken, kişilerin cep telefonu ve bilgisayarlarına el konuldu. Gözaltına alınan şüphelilerin ise daha önceden örgüte ait dershane ve okullarda çalıştıkları ya da devlet kadrolarından ihraç edilmiş öğretmenler oldukları belirlendi. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalar devam ediyor.
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.