Ozan Arif 'Şerefsiz' davasında ifade verdi

Ozan Arif 'Şerefsiz' davasında ifade verdi
Yazdığı "Şerefsiz" şiirinde Devlet Bahçeli'yi hedef aldığı iddiasıyla MHP ve Bahçeli'nin avukatı Yücel Bulut tarafından hakkında dava açılan Ozan Arif, hakim karşısına çıkarak ifade verdi.

Samsun Adalet Sarayı 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada savunma yapan Arif'i sevenleri yalnız bırakmadı.

Duruşmaya avukatı Ömer Yeşilyurt ile katılan Ozan Arif, savunmasında sözkonusu şiirin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir ilgisi olmadığını, Bahçeli'nin bu şiiri üzerine alınmasını hayretle karşıladığını ve nedenlerini merak ettiğini söyledi.

Ayrıca Ozan Arif hakkında açılan davanın devamının, şikayetçi tarafın Ankara olduğu gerekçesiyle Ankara'da görüleceği öğrenildi. 

Avukat Ömer Yeşilyurt savunma öncesinde Ozan Arif'in suç olduğu iddia edilen şiirinin Samsun'da yazıldığını, dolayısıyla davanın suçun işlendiği yerde görülmesi gerektiğini belirtip davaya Ankara'da değil Samsun'da bakılması ve kararın da burada verilmesi yönünde mahkeme heyetinden talepte bulundu. 

Ozan Arif'in savunması şöyle:Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Mehmet Karadilek1 yıl önce
devlet bey, sizin gayretlerinizle ben inanmaya basladim. bu siirin muhatabi siz ve sizin gibi olanlar. allah bu milleti sizin iktidarindan korumus ve de ilelebet korusun. basiretsizsiniz velkelam.