Şoke eden IŞİD'çi Kayseri'de çıktı

Şoke eden IŞİD'çi Kayseri'de çıktı
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, 2016 yılında IŞİD terör örgütü emirlerinden aldığı talimatla IŞİD terör örgütüne muhalif olan öz kardeşi Abdulkadir Abdurrahman'ın kafasına silahla ateş ederek infaz eden ve bu infaz görüntülerini IŞİD terör örgütünün propagandası amacıyla sosyal medyadan yayan Irak uyruklu Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin yasa dışı yollardan ülkeye giriş yaptığı ve Kayseri'ye geldiğini belirleyerek operasyon başlattı.

Yapılan operasyon kapsamında IŞİD'li terörist polis ekipleri tarafından yapılan çalışma sonucu yakalandı. Operasyonu genişleten ekipler örgüt üyesiyle bağlantılı olduğu belirlenen Yusuf Mustafa, Sabir Kurdi ve Mohammed Khurais'i yakalayarak, gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. Abdulkhaleq Abdulqader Ali'nin, infaz görüntüleri internette yayınlanıp canlı olarak yakalanan ilk IŞİD terör örgütü üyesi olduğu öğrenildi.

PARMAK İZİ ALINDI

Kayseri'de yakalanan terör örgütü IŞİD'in infazcısı, Iraklı Abdulkhaleq Abdulqader Ali, parmak izi alınması için Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Parmak izinin alınmasının ardından IŞİD'li terörist, sorgulanmak üzere tekrar Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.