Türk Tabipler Birliği yönetimine gözaltı

Türk Tabipler Birliği yönetimine gözaltı
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından terör örgütlerine yönelik Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin “savaş bir halk sorunudur” tanımlaması yapan Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi 11 kişi hakkında soruşturma başlatmıştı.

Aralarında TTB Başkanı Raşit Tükel’in de bulunduğu kişi için gözaltı kararı verildiği ve birçoğunun gözaltına alındığı öğrenildi.

Operasyonu duyuran CHP milletvekili Ali Şeker “TTB Başkanı Raşit Tükel ve Yönetim kurulu üyelerinin gözaltına alan ceberrut iktidara boyun eğmeyeceğiz.  12 Eylül 1980'in üzerinden 37 yıl geçti ve faşizm yine bu ülkeyi hedef alıyor. Zulmün karşısında İnsanlık kazanacak barış kazanacak.” diye tweet attı.

İŞTE GÖZALTI LİSTESİ

TTB Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel ile beraber haklarında gözaltına kararı veriler TTB üyelerinin isimleri şunlar;

Sezai Berber, Sinan Adıyaman, Selma Güngör, Şeyhmus Gökalp, Hande Arpat, Ayfer Horasan, Taner Gören, Funda Obuz, Yaşar Ulutaş ve Nazım Yılmaz.

HASTANEDEKİ ODALARI DA ARANACAK

11 kişiden 8’inin gözaltına alındığı gözaltına alınan doktorların hastanedeki odalarında da arama yapıldığı öğrenildi.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.