Sizin Gibi Olmak

Ben bir görmezim, Benim de iki elim, iki ayağım, hayallerim ideallerim, en önemlisi de benim de sizin gibi aklım var.

Bu köşede mesleki bilgi – birikimlerimi paylaşmak sureti ile siz değerli okurlara faydalı olmaya çalışırım. Fakat bugün farklı bir şey yapmak, hasbihal etmek istiyorum sizlerle. Sizin gibi olmak istiyorum, bunun için de, “SİZ” ve beni anlatarak başlamak istiyorum söze:
 
Ben bir görmezim, Benim de iki elim, iki ayağım, hayallerim ideallerim, en önemlisi de benim de sizin gibi aklım var. Horoz seslerinden sonra, çalar saat uyandırır beni de her sabah. Ya okuluma yahut işime giderim zamanında. Bazen kahvehaneye gidip, bir kahve söylerim kendime. Yalnız başıma tiyatroya gittiğimde olur. Sevinirim arkadaşım nişanlandı diye, üzülürüm bir yakınımın incinen yüreğine. Renklerin isimlerini bilirim sadece, güneş ışıkları ile olabildiğince dostum. Yağmur altında yürümekten büyük haz duyar, ayak seslerinden anlarım insanların geldiğini. Gül; Elime batan dikeni, kokusuyla güzeldir bana. İnsanların işini görüvermek beni de mutlu kılar. Sizlerin gözünde ya çok zekiyim, ya da elinden bir şey gelmez biri. Arkadaşım olursunuz, lâkin arkadaşı olamam çoğunuzun. Zira: Ya mücadeleme hayransınızdır, ya da “azmimle farkındalık” yaratmışımdır duygularınızda. Sizleri de anlarım aslında ya. Ve sabrederim sınırlarımı zorlaya zorlaya. Bazen de derim; Sıradan bir insan olmak varmış, insanların nazarında.
 

 
SANRI
 
benim için geceyle gündüzün farkı yok sandınız, öyle mi?

nasıl olmaz geceyle gündüzün farkı dostlarım?

gündüzlerde hareket vardır, insanlar çalışır,

gece ise ben kendimi dinlerim

sessizliğin sesini,

kabuğuna çekilen mahlukatla beraber.

benim için rüya yoktur sandınız, öyle mi?

nasıl olmaz rüya dostlarım, rüya nasıl olmaz?

rüyayı yalnız görüntüdür mü sandınız?

ellerimin işitişlerini

umutları, korkuları rüyada yaşarım ben,

tıpkı uyanıkken ki gibi.

gözle görmeden bahar nasıl yaşanır öyle mi?

nasıl yaşanmasın ki bahar dostlarım,

çiçeklerin kokusu gözle mi görülür?

kuşların cıvıltısı gözle mi işitilir?

nisan yağmurunun zevkini gözle mi tadarsınız?

siz, gözlerinizle mi hissedersiniz ferahlığı?

rüzgara binmiş sevgileri

yürek hisseder dostlarım...
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.