Ahde Vefa

Konya “Ahde vefa Turan Birliği” derneği tarafından düzenlenen Yeniçağ gazetesinin değerli yazarları Selcan Taşçı Hamşioğlu ve Yavuz Selim Demirağ’ın imza gününe katıldım.

29 Haziran 2019 Cumartesi günü, Konya “Ahde vefa Turan Birliği” derneği tarafından düzenlenen Yeniçağ gazetesinin değerli yazarları Selcan Taşçı Hamşioğlu ve Yavuz Selim Demirağ’ın imza gününe katıldım. Hınca hınç dolu salona geçilmeden önce dernekte yazarlarla bir süre sohbet etme, eski dostlarla hasret giderme, yeni dostlarla tanışma imkânımız da oldu.
 
Yazılarını ve kitaplarını hiç aksatmadan okuduğum yazarlar arasında yer alan bu iki kıymetli kalemin İmza günü, benim için apayrı bir anlam taşıyordu. Öğretmenlerinden olmakla onur duyduğum Yavuz Selim Demirağ ile yılların özlemiyle yüklü uzun süren kucaklaşmamız, bende duygu patlamasına yol açtı.
 
Demirağ, salonda misafirlere yaptığı konuşmanın giriş bölümünde adımı anarak, yetişmesinde katkım olduğunu ifade ederek alicenaplık, kadirşinaslık gösterdiğinde artık gözyaşlarımı tutamadım. Bir yandan mahcup olurken, bir yandan da “Bir öğretmen başka ne ister ki? Bir öğretmen için bundan büyük onur olur mu?” diye düşündüm.
 
Milliyetçiliğine, ülkücülüğüne daha öğrencilik yıllarında tanık olduğum değerli yazarımız ne yazık ki aynı değerlere sahip olduklarını iddia edenlerin kalleşçe saldırısına uğramıştı. Hakkında yürütülen adli soruşturmalar, yargılamalar herkesin malumu. Bunların kendisini yıldıramadığını, yıldıramayacağını, azim ve kararlılığının daha da arttığını görmekle iftihar ettim.


 
Işıl ışıl parlayan Selcan Hanım’ın ne kadar genç olduğunu görünce sevgim, güvenim çoğaldı. Şimdiden doruğa ulaşmış birikimini, yazarlık ve gazetecilikteki ustalığını zamanla nerelere taşıyabileceğini düşünerek mutlu oldum. Onun yaptığı konuşma, özellikle milliyetçilerin birbirine saygılı olmaları, tabelaların arkasına saklanarak birbirini incitmemeleri gerektiğini vurgulaması çok güzeldi.
 
Selcan Hanım’ın soyadını hep merak etmişimdir. Meğer benim iki ayrı alanda meslektaşım olan çok değerli bir arkadaşımın geliniymiş. Artık yazılarını, kitaplarını okurken kendi gelinimizin, kızımızın eserlerini okuduğum duygusuyla daha yoğun haz alacağım.
 
Kuruluşunda büyük emeği olan Dernek Başkanı Sayın Harun Maral, yazarlarımıza sahip çıkmamız gerektiğini çok veciz sözlerle ortaya koydu. Çalışmaları, ileriye dönük planları ve bu etkinliğe önayak olduğu için kendisini kutlarım.
 
İmza günü etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçen İYİ Parti YİK Üyesi dostum, kardeşim, iki alanda meslektaşım Feridun Yıldız’ı ve eşi Ülkü Yıldız’ı, dernek çalışmalarına katkısı olan herkesi kutluyor; çalışmalarının devamını ve başarılarını diliyorum.
 
Eskilerin “ismi ile müsemma” dediği gibi dernek, yazarlarımıza gösterdiği vefa ile adına layık olduğunu, olacağını ortaya koydu.
 
Vatanını, milletini sevenlerin bu derneğe katkıda bulunmada yarışmalarını temenni ediyorum.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.