Hem Hain, Hem Beyinsiz

Garip insanlarız. Ülkemizde mezhebi farklı Müslüman kardeşimize düşman olur, ne olduğu belirsiz bu Yunan kırmasını ya da Amerika’daki inancının ayrıntılarını bilmediğimiz Müslümanı baş tacı ederiz.

Vatanın kurtarıcısına, Cumhuriyetin kurucusuna küfrettirmek için buldukları adama bakın. Kendileri mi daha rezil; buldukları soyu sopu, milliyeti, inancı, dini karışık soytarı mı tartışılır. Bu soytarıyı getirenlerin kurumsal adında “İslam” sözcüğünün geçmesi apayrı bir üzüntü vesilesi. İslam’ın değerler manzumesini gözden geçirmeleri, ne kadar uzağında olduklarını; gıybet ve iftiranın ne olduğunu iyi anlamaları gerekiyor.
 
Şu çok yazılıp çizilen, Boğaziçi Üniversitesi’nde konferans verdirilen kepazeden söz ediyorum. Adı “zort” vezninde bu adamın fiziğine bakarsanız Hint kökenli, ama Yunan olup İngiliz vatandaşıymış. Tam ajan olmaya uygun karışık bir kimlik. Sözde Müslüman olmuş(!) Mezhebi, itikadı, ilmi, dini eğitimi nedir? İslami konularda konferans vermek üzere ta bilmem nerelerden getirilip onca masraf edilmek için Türkiye’de onun düzeyinde din bilgini yok hükmüne nasıl varılmıştır? “Böyle nesebi karışık adam Müslüman olmuşsa büyük âlimdir.” diye tezada (oksimoron) düşüren bir ön kabulle mi hareket edilmiştir?
 
Garip insanlarız. Ülkemizde mezhebi farklı Müslüman kardeşimize düşman olur, ne olduğu belirsiz bu Yunan kırmasını ya da Amerika’daki inancının ayrıntılarını bilmediğimiz Müslümanı baş tacı ederiz. Ülkede Arapların böyle çok görülmediği yıllarda bir camiden çıkanların, namaza gelmiş sıradan, entarili, maşlahlı bir Arap’ın etrafına yığıldıklarını, elini eteğini öptüklerini görmüştüm. Herhalde hem Arap hem entarili hem maşlahlı o halde eli öpülecek mübarek bir Müslüman diye düşünüyorlardı.


 
Kendimizi aşağı görmekten midir nedir, bizde yabancıların sözlerine pek itibar edilir. Gazetelere şöyle bir göz atın şöyle haberlere pek sık rastlarsınız: “İsviçreli bilim adamları açıkladı… İngiliz Bilim Akademisi üyesi bilmem kim şöyle dedi…” Aslında masa başında uydurulmuş, aslı astarı olmayan haberlerdir; ama yabancı bir kaynak gösterilince inanılır olacağı varsayılır.
 
Bre beyinsiz ahmaklar, Atatürk vatanı kimlerden kurtardı ninelerinizin namusunu kimlerin elinden aldı? İngilizlerin, Yunanlıların, Hindistan sömürgesinden getirilmiş askerlerin değil mi? Getirdiğiniz ve büyük ihtimalle ajan olan bu adamın Atatürk’e, Kurtuluş Savaşı’na, Cumhuriyete iyi gözle bakması mümkün mü? Atatürk’e, Cumhuriyete, Türk’e küfrettireceksiniz, bulamazsınız ya bari akıl edip de daha inanılır, milliyeti, özellikleri daha uygun birini bulsaydınız(!)
 
Yerli delilerden, hainlerden umut mu kestiniz? Sizde zerrece beyin, zerrece namus, zerrece ahlak yok mu? Hiç mi okumazsınız; hiç mi aklınızı, mantığınızı kullanmazsınız? Yunan kırmasının Hintli, İngiliz, Yunan atalarının neler yaptığıyla ilgili hiç mi bilginiz yok? Herifin sözlerinin tamamı yalan ve yanlış. Haydi tarih bilmiyorsunuz yaşadığınız günümüze bakmayı da mı akıl edemiyorsunuz? Herifin dediklerinden hangisini görüyorsunuz yaşamınızda?
 
Hint, Yunan, İngiliz kırması bir adam size, devletinize, milletinize, devlet kurucunuza, kurtarıcınıza küfrediyor… Hiç mi haysiyetiniz, hamiyetiniz, asabiyetiniz, utanmanız, imandan gelen vatan sevginiz yok. Yuh çekip salonu boşaltmak yerine nasıl çılgınca alkışlar, nasıl bağrışarak adamı onaylarsınız?
 
En acısı da bu rezalet işleneli dört beş sene geçmiş olması. Kimsenin haberi olmamış. Muhtemelen bu ihaneti düzenleyenler, izin verenler ettikleri halttan ürküp üzerini örtmeye çalışmış; medyadan da gizlemişler. Bu Yunan kırması bazılarınca çok sevilmiş, sonraki yıllarda da Türkiye’ye davet edilmiş, plaketler verilmiş. Ne acı!
 
Kahramanlarına, Kurtarıcılarına vefa göstermeyen milletler, düşmanları elinde zelil olmaya mahkûmdur.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.