Türk Silâhlı Kuvvetlerine Güvenin

Kendilerine duyduğum inanç ve tam güvenle kahraman Mehmetçiklerimize büyük muzafferiyetler diliyor; görevlerini başarıyla yerine getirdikten sonra sağ salim, ailelerine kavuşmaları için dua ediyorum.

Suriye’de bugünlere hangi aşamalardan geçerek geldiğimizin muhasebesini ve eleştirisini yapmanın zamanı değil. Elbette geçmişin hatalarından ders almak, benzerlerinden uzak durmak için onun da zamanı gelecek. Kahraman Mehmetçiğin ter ve kanını iç politikaya malzeme yapma yanlışından da uzak durulmalıdır. Şimdi, daha fazla gecikilmeden yapılmasının elzem olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğu Afrin’e yönelik harekâtımız etrafında birleşme, hükümetimize ve Türk Silâhlı Kuvvetlerine destek olma zamanı. Darısı Kandil’in, Menbiç’in, Sincar’ın, diğer şer yuvalarının başına.
 
2008 yılından bu yana yerden yere çalınan, itibarı yerle bir edilmek için çabalanan TSK’ye karşı işlenen iğrenç cinayette katkısı olan herkes, özellikle tetikçiliğini yapan medya organları, sahipleri, yöneticileri, yazar çizer takımı, cürümlerinin büyüklüğünün bugün farkına varmışlardır inşallah. Ders alacaklarını, TSK’ye düşmanlığın hangi felâketlere yol açabileceğini anladıklarını umalım.
 
Dünyanın hiçbir ordusu, TSK’nin uğradığı kıyımların bir benzerini yaşadıktan sonra böyle bir harekâtı başarıyla yürütemez. Hâlâ FETÖ melânetinin artçı sarsıntılarına maruz kalmaktayken bile vatan sevgisinin coşturduğu yüksek moralle yeni destanlar yazıyor kahraman askerlerimiz.


 
Birçok yerde, dünyada bu harekâtı yalnız beş ülke silâhlı kuvvetlerinin başarabileceği ifade ediliyor. Ben bunca kumpasa uğramış olsalardı geri kalan o dört ülkenin de böyle bir harekâtta başarılı olamayacağına inanıyorum. ABD bağlantılı FETÖ komplolarının amacının da bu olduğu apaçık ortada. TSK etkisizleştirilmeden ABD’nin Ortadoğu’da istediği gibi at koşturmak ve İsrail’in güvenliğini sağlamak üzere ortaya koyduğu Büyük Ortadoğu Projesinin (BOP) birkaç ayağı eksik kalmaya mahkûmdur.
 
TSK, kendisine yönelik her komployu, her olumsuzluğu kısa zamanda boşa çıkarmış; aziz milletimizin kendisine verdiği her görevi eksiksiz yerine getirecek üstün gücünü korumayı başarmıştır.
 
TSK’nin millî silâh sanayimizdeki gelişmelerle artan teknolojik imkânları, yüksek disiplini, etkin lojistik yeteneği, üstün eğitim düzeyi, terörle mücadelede ve düşük yoğunluklu savaşta uzun yıllar boyunca kazanılmış deneyimi, arkasına aldığı yediden yetmişe bütün bir milletin desteğiyle başaramayacağı hiçbir  harekât yoktur.
 
Şu, “Dünyada bu harekâtı başarıyla icra edebilecek en çok beş ülke vardır.” sözü, birçoklarına abartılı gelebilir. Gelişmiş ülkeler (G 20) filan düşünüldüğünde sözün doğruluğuna duyulan şüphe artabilir.
 
Değerli okurlar hiç kuşkunuz olmasın. Bu söz büyük tevazu içinde söylenmiştir, hiçbir abartma yoktur. Bu sözün temelinde aziz milletimizin vatanseverliği, cesareti, fedakârlığı, dış düşman karşısında kenetlenmesi, Çanakkalelerin, Kut’ül-Amarelerin, İstiklâl Harbi’nin heyecanı yatmaktadır. Bundan kuvvetli delil mi olur?
 
Harekâtın başlamasıyla birlikte millî coşkunluğun nasıl yükseldiğini, nasıl yekvücut haline geldiğimizi göz yaşlarıyla izliyoruz. Kahraman Mehmetçiklerimizin gözlerinde ışıldayan azmin, gururun, şevk ve heyecanın; şehadet özlemiyle yüklü ruh dünyalarını yansıtan sözlerinin tanıklarıyız.
 
Sık sık sayısını abarttıkları çeşitli etnisitelerin oluşturduğu bir toplum olduğumuzdan söz edenlerin ne kadar yanıldıklarını bir kere daha ortaya koydu birlik ve beraberliğiyle Türk milleti.
 
Sözlerim biraz hamaset koksa da hamasî duygulara kapılarak söylenmiş sözler değildir. Çocukluğumu saymazsak ömrümün üçte ikisi olan otuz dokuz yılı, mensubu olmakla onur duyduğum TSK’de geçti. En önemli birlik, karargâh ve okullarında görev yaptım. Halen irtibatlarımı sürdürmekteyim. Sokakta gördüğünüz sıradan insanımızın askerlik görevinde nasıl bambaşka bir hüviyete büründüğünün tanığı olarak bu tanımışlıkla onlara olan inancımı belirtmeye çalışıyorum.
 
Kendilerine duyduğum inanç ve tam güvenle kahraman Mehmetçiklerimize büyük muzafferiyetler diliyor; görevlerini başarıyla yerine getirdikten sonra sağ salim, ailelerine kavuşmaları için dua ediyorum.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.