Bedensel Pozitivizm Çılgınlığı

Cinsiyetsizlik ve ciddiyetsizlik gibi ciddi bir sorunumuz var. En nihayetinde "moda" kılıfı altında bir toplum mühendisliği ve kültür asimilasyonu söz konusu.

Bedensel pozitivizm” adı bile hakaret. Yani şair diyor ki, “çirkinsin, Allah belanı vermiş, ama aldırma, kendinle barış”.
 
Bir dönem sıfır bedeni moda yaptılar. İnsanlar hastalıklı gibi aşırı zayıf olmaya başladı ve kafayı taktı. Daha sonra doğallığı teşvik başladı. Dikkat ederseniz birkaç yıl evvel kadınların bile tayt giymesiyle dalga geçilirdi, şimdi ise ortalık tayt giyip kaşlarını alan hatta makyaj yapan erkeklerle dolu.Hatta fok balığı gibi acayip konuşan, Türkçeyi katleden hanım kızlarımız vardı. Şimdi bu furyaya eklenmiş erkekler de var. Bir de bunlar sosyal medyada fenomen oluyor belirli kitlelere hitap ediyorlar.
 
Sonraki aşama kadınlara bıyık bıraktırıp ağdayı protesto ettirmek zaar.
Yahut şişmanlığın moda olacağı bir dönem bizi bekliyor olabilir. Cinsiyetsizlik ve ciddiyetsizlik gibi ciddi bir sorunumuz var.
 
En nihayetinde "moda" kılıfı altında bir toplum mühendisliği ve kültür asimilasyonu söz konusu.


 
Yukarda bahsettiğim karakterler dikkat ederseniz sadece şekil olarak değil, ruh olarak da günü kurtarmaya yatkın, popülizm meraklısı, milli meselelere duyarsız, tuhaf bir kitle. Durum vahim.
 
Bu arada kimseye güzel-çirkin vs. demek bana düşmez. Kaldı ki çok da önemli bir mesele değil. Gucci bulunduğu pazarda zaten marka olmuş durumda. Bunu reklam için mi yaptı bilmiyorum. Zira öyleyse muazzam bir pazarlama stratejisi. Bu kadar maliyeti düşük bir reklam çalışması olmamıştır sanırım. Herkesi konuşturdu kendi hakkında. Fakat katiyen "bedensel pozitivizm" derdi olmadığına eminim. Kâr amacı güden hiçbir firmanın böyle dertleri yoktur. Birinci önceliği daha az maliyetle daha çok kazanmaktır. Bu amaçla toplumları soytarıya çevirdiler.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.