Kayyum Tiyatrosunun 2. Bölümü Başladı… İyi Seyirler…

Bir Belediye Başkanlığı için bu kadar taviz veren bir iktidarın şimdi HDP’li Belediyelere kayyum ataması bizim için seçimlere hazırlıktır.

HDP’li Belediyelere ne zaman kayyum atanacak?” diye bekliyordum ve beklediğim kayyumlar dün resmen atandılar. Açıkçası bu kayyumlara hiç şaşırmadım. Çünkü AKP bunu hep yapıyor.
 
Biz bu filmi daha önce de izlemiştik. 31 Mart seçimleri öncesinde de HDP’li Belediyelere kayyum atandı. Peki, sonra ne oldu?
 
Terörle iş birliği yapmakla suçlanan HDP, hiçbir engelle karşılaşmadan önce hazineden 90 milyon TL yardım aldı sonra yargıdan temiz kâğıdı alarak adaylarını çıkardı ve kayyum atanan belediyeleri 31 Mart seçimlerinde geri aldı.
 
Şimdi ise kazandıkları Belediyelere tekrar kayyum atandı.
 
Kusura bakmayın da Türk Milliyetçisiyiz diye bizi geri zekâlı mı sandınız?
 
HDP ile yıllardır oynadığınız al – ver oyununu göremeyeceğimizi mi sandınız?
 
Konu HDP olunca koşulsuz şartsız size aklımızı kör ederek destek vereceğimizi mi sandınız?
 
Nasıl ki Müslüman’ız diye her yere camii yapmanızı kabul etmiyorsak milliyetçiyiz diye HDP üzerinden yaptığınız Milliyetçilik propagandasını görmezden gelecek değiliz.
 
Çünkü samimi değilsiniz. Siz Türklüğe, Türk Milliyetçiliğine gönül veren insanlar değilsiniz. Sizin için Milliyetçilik sadece bir siyasi malzemedir.


 
2 ay önce İstanbul seçimleri için Apo’nun tarafsızlık çağrısından medet umduğunuzuunutmadık.
 
HDP’lilerden oy alabilmek için terörist başının kardeşini TRT de konuşturduğunuzu unutmadık.
 
Kürtlerden oy alabilmek için Binali Yıldırım’ın Kürdistan dediğini unutmadık.
 
Bebek katilinin avukatlarıyla görüşme yasağını kaldırdığınızı unutmadık.
 
Ve tüm bunlar yaşanırken sözde Türk Milliyetçiliğini savunduğunu iddia eden MHP’nin sessiz kaldığını, Sayın Bahçeli’nin Öcalan’ın mektubunu savunarak “Öcalan, HDP’nin istismarının önüne geçmek istedi” dediğini unutmadık.
 
Bir Belediye Başkanlığı için bu kadar taviz veren bir iktidarın şimdi HDP’li Belediyelere kayyum ataması bizim için seçimlere hazırlıktır.
 
Dün kayyum atanan Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk için “hasta, yaşlı adam yazıktır” diyerek hapisten çıkmasını sağlayan Sayın Bahçeli değil mi? Aynı Bahçeli, Apo’yu Türkiye’ye getiren kahraman komutan Engin Alan ve Ergenekon kumpasında hapiste yatan kahraman generaller için sesini çıkarmamıştı.
 
Şimdi sizin neyinize güvenelim? Hafızamızı mı silelim?
 
Ahmet Türk’ü hapisten çıkarıp Belediye Başkanı olma fırsatı veren sizsiniz. Şimdi Ahmet Türk’ü görevden çıkaran yine sizsiniz.
 
Ahmet Türk’ü hapisten çıkarırken kim olduğunu bilmiyor muydunuz? Bu şahıs 40 yıldır siyasetin içinde. Kim olduğu belli, çizgisi belli.
 
Madem bu şahıs teröristti nasıl yargıdan temiz kâğıdı alarak aday oldu?
 
Madem bu şahıs teröristti neden hapisten çıkardınız?
 
Geçiniz efendim… Bu oyunları geçiniz.
 
Ekonomi batmış durumda.  Yeni partinin kurulması kapıda. Böyle bir ortamda gündemi değiştirecek ve Milliyetçi oyları koruyacak bir mesele gerekiyordu ve yine bunu HDP’yi kullanarak yaptınız.
 
Eğer samimiyseniz HDP’yi kapatıp tüm vekillerini, Belediye Başkanlarını tutuklayın.
 
Eğer HDP’yi başörtüsü gibi siyasi malzeme olarak kullanmıyorsanız bu meseleyi kökten çözün.
 
Artık şu al-ver oyunundan sıkıldık. Seçimden önce dokunma, seçimi kazanıp Belediyeyi alsınlar sonra kayyumla geri al. Her seçimde bu kısır döngü devam etsin.
 
Yok, öyle iş… Devlet yönetmek çocuk oyuncağı değildir. Yapılacak 2 seçenek var.
 
  1. Ya HDP’yi kapatıp sorunu kökten çözeceksiniz;
  2. Ya da seçilmiş Belediye Başkanlarına kesinleşmiş mahkeme kararı olmadan dokunmayacaksınız
 
Bu 2 seçenek dışında yapılan icraatlar benim için boştur. Seçimlere yönelik hareketlerdir.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.