​YİNE CAMBAZA BAKIYORUZ!

​YİNE CAMBAZA BAKIYORUZ!


Bugünlerde bizi meşgul eden birkaç konu var… Birincisi şu:

Söyler misiniz, TV’ler ana haber bültenlerinin aslan payını hangi konuya ayırıyorlar? Gazetelerin sürmanşetlerinde hangi başlıklar revaçta? Çoğunda konuşmacıların birbirini dinleme nezaketi gösteremediği tartışma programlarında konuşulan tek konu ne?
Şüphesiz, hepiniz ilk soruyu okur okumaz, cevabı verdiniz. Bu cevap için ikinci ve üçüncü sorulara gerek bile yok dediniz.

Neydi o cevap: YSK’nin İstanbul için verdiği seçim tekrarı kararı.

Bana göre bu karar, hukukun yüz karası bir karar… Biliyorum ki şu anda bu yazıyı okuyan bazı dostlar ise hukukun gerektirdiği bir karar diyordur.

Nasıl düşünürsek düşünelim, değişmeyecek sonuç şu: 23 Haziran’da seçim var!

Birkaç konu derken, konulardan biri bu…

İkincisi de şu:

YSK, seçim erteleme nedenini resmi olarak, 123 sandığın sandık kurullarının yasaya uygun oluşturulmadığını açıkladı. Siz istediğiniz kadar “Bursa Mustafakemalpaşa’da aynı gerekçeyle yapılan itirazı reddettiniz, bu çifte standart ne veya zarftan çıkan dört oydan üçü sorunsuz da biri mi sorunlu?”  diye sorun. Sonuç değişmeyecek.

İkinci konu, tam da burada ortaya çıkıyor. Hepimiz ona odaklanıyoruz: Oylar çalındı. Oyları çalanlardan sandıkta hesap sorun.

Kimler söylüyor bunu?

Tabii Sayın Cumhurbaşkanımız, sonra eski TBMM Başkanımız, sonra İç İşleri bakanımız… Ve tabii ki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli… Hatta Cumhurbaşkanımız elimizde görüntü var bile dedi. Gerçi en son beş sene önce görüntü var dediği Kabataş’tan hala iz yok ama olsun. Şimdikinin üzerinden daha kaç gün geçti ki şunun şurasında…

Peki ellerinde ortaya çıkarmadıkları ve çıkaramayacakları “görüntü”ler dışında bir belge var mı? Kesinlikle hayır!

Aslında bu iddiada bulunurken bana göre utanmaları gerek. Çünkü tüm organizasyonu onlar yaptı, seçimden birkaç gün önce dünyanın en güvenli seçim ortamı diye hep bir ağızdan savundukları bir seçimde oy çalınmasından söz ediyorlar. Her sandıkta en az birer temsilcileri var. Bu ortamda birileri çaldıysa eğer sizinkilerden habersiz olma ihtimali sıfır!

Tam burada aklıma gelmişken birkaç konuya dahil olması gereken bir konu daha var. Öyle ilginç ve önemli ki… Keşke herkesin gündeminde olsa…

Keşke gücüm olsa da bu konunun konuşulmasını sağlayabilsem…

Bütün Türkiye o cambaza baksa…

Biliyorum lafı dolandırıp durma da söyle diyorsunuz. Hemen sorayım efendim:

Sayın Devlet Bahçeli genel başkan seçildiği 1997’den bu yana hangi seçime bu kadar çok önem verdi, bu kadar çok asıldı? Üstelik seçilecek olan bir ülkücü, bir MHP’li değil. Dahası devlet hizmetinde bulunduğu uzun yıllar boyunca ülkücü harekete ve ülkücülere yönelik bir tek olumlu hareketinden söz edilemeyecek biri için…

İstanbul’a mitili atacağım dedi attı. Sadece kendi mi? Genel Başkan Yardımcıları ve tüm milletvekilleri dahil… Yetmedi; İstanbul’da hemşerisi çok olan il başkanları da dahil…

Ülkücü camia neden sormaz ki tam bu anda: Şimdiye kadar Türkiye’nin en önemli bu kentindeki seçim çalışmalarında aklın neredeydi?

Neyse… Birileri konuları birileri ortaya atıyor, basın işliyor;  bizler de konuşuyoruz.

Durum böyle…  Oysa bana göre şu anda tüm toplumun EKONOMİ konuşuyor olması, devletin de EKONOMİ ile uğraşıyor olması gerekirdi.

Beyefendi “Tünelin ucundaki ışık her geçen gün daha da büyüyor.” dedi diye sakın bana Maliye Bakanımız uğraşıyor, demeyin…

Keşke uğraşmasa!..
 
 
 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.