Bir Hatırlatayım Dedim

Birisi bana “zillet, müptezel, vatan haini” gibi sıfatlar yakıştırıyorsa, artık benim nazarımda o kişi yok hükmündedir. Ona ve partisine verdiğim emek varsa mı dediniz? “Helal olsun!” diyeceğimi sanan

31 Mart için son düzlüğe girdiğimiz şu günlerde hatırlatmak istedim.
 
Merak etmeyin. Çok eskiyi değil… Çok fazla da değil…
 
24 Haziran’ı ve kısa bir süre öncesini…
 
Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı ve en büyük vaatler paketi açıklanmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran sonrasına “Şahlanış ve Yeniden Yükseliş” adını vermişti.
 
Ve iktidar partisi koro halinde “Türkiye uçacak!” diyordu. Tabii ki Sayın Bilge Lider de demirden kale gibi bu görüşlerin arkasında duruyordu.
 
Peki uçtu mu Türkiye?
 
Eğer kastedilen…
 
USD ve EURO ise uçtu tabii. USD 4.55’ten 5.40’a; Euro 5.40’tan 6.22’ye…
 
Benzin, mazot durur mu? Benzinin litresi 6,20 TL’den 6.68’e, motorinin ise 5,60 TL'den 6.30’a…
 
Enflasyonsa ah ah sormayın gitsin! Tutana aşk olsun: 15.39’dan 19.67’yeMutfak enflasyonu derseniz, 31.98…
 
Jet hızıyla düşecek denilen faizlerin yanına yaklaşılamıyor.
 
Ve ne yazık ki iyiye giden bir şey yok
 
Vaatlerde ne dedilerse tersi çıktı.


 
Bu arada haklarını yemeyelim. OHAL’i kaldırdılar. Yani artık BEKA tehlikesi yok dediler.
Şimdi “Ne ilgisi var 24 Haziran’la günümüzün?” dediğinizi duyar gibiyim.
 
Sizi çok merakta bırakmadan söyleyeyim efendim.
 
Seçimlerde verdikleri vaatlerin tam tersi çıkıyor ya!
 
Aklıma hep bu seçimde verdikleri en büyük vaatleri geliyor: BEKA (Gerçi kimse “Kardeşim, siz BEKA sorununu çözdük deyip OHAL’i kaldırdınız!” demiyor ya neyse!)
 
Şimdi Allah muhafaza seçimi alırlar da sözlerinin tam tersi çıkarsa! Yani BEKA… Ağzımdan yel alsın. Yeri gelmişken söyleyeyim. Bu ülkede gerçekten bir beka sorunu çıkarsa bu milletin hepsi İstiklal Marşı’ndaki “Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var!” dizesinin ruh haline bürünür. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.
 
Ama kaybedecekler! Şu anda yaşadıkları tam bir panik hali…
 
Bu, nihayet ne kadar tersini savunsalar da bir yerel seçim.
 
Ne adayların sağlam bir tarafı kaldı hakaretten ne de muhalefete oy vermeyi düşünenlerin… Zillet, bukalemun, müptezel, terörist, Fetöcü… Aklıma ilk gelenler…
 
Şimdi şöyle bir düşünün lütfen: Sayın Bilge Lider Bahçeli, birilerine “zillet, müptezel” diyecek; sonra da pişman olanlar gelin helalleşelim deyince herkes koşup gidecek.
 
Mümkün mü bu?
 
Mesela sözümüz meclisten dışarı, birisi size hayvanın peşinden koşuyor dese, zürriyetle ilgili bir sıfat eklese, fikrinizi ayaklar altına alsa, sonra da sizi yanına çağırsa; siz ona ne karşılık verirseniz verin, bir daha yanına yaklaşır mısınız? Ben hayatta yaklaşmam.
 
Unutmayın, bunlar örnek! Şimdi tutup da bunlar birilerinin arasında olmuştu. Hatta daha ileri boyuttaydı demeyin lütfen. Başta “mesela” dedik. Buradan bir bağlantı yapmak istediğim için örnekleme yaptım. Buradaki örnekte olduğu gibi birisi bana “zillet, müptezel, vatan haini” gibi sıfatlar yakıştırıyorsa, artık benim nazarımda o kişi yok hükmündedir.
 
Ona ve partisine verdiğim emek varsa mı dediniz?
 
“Helal olsun!” diyeceğimi sanan var mıdır acaba?
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Azmi Başaran 10 ay önce
yazdıklarınızın daha fazlası var azı yok. imzamı attım.