Gözden Kaçanlar

Her şeye rağmen umutla karşıladığımız bu yıl… İnşallah güzellikler getirecektir.

Kısa bir tur atmaya ne dersiniz?
 
Hani 39 kişinin öldüğü Reina katliamıylabaşlayan ve her zamanki gibi kendilerine Tebliğciler adını veren bir grubun yılbaşı kutlamalarını protesto etmek için dağıttığı bildirilerle, sanki memlekette hırsızlık, rüşvet gibi başka konu yokmuşçasına Diyanet’in yılbaşı kutlamalarını konu alan hutbeleriyle sona eren yıldan söz ediyorum.
 
Bu bir yılda neler oldu neler…
 
Bir kere Sayın Cumhurbaşkanı her gün konuştu ya da açıklama yaptı. Bir günü bile pas geçmedi. Televizyon haberlerinde her gün bir numaralı yerini aldı.
 
Kimi zaman beyaz dediğine kimi zaman siyah dedi ama olsun her konuşması alkış aldı. Bir kısım medyada yer alan tüm köşe yazarları ile bir kısım medya dışında yer alan bazı köşe yazarları, her daim bu konuşmaları ya da açıklamaları destekledi.
 
2017 başında AK Parti’nin saygın belediye başkanları iken 2017 sonunda onlar artık soru işaretli sabık belediye başkanları oldu. Bildiğiniz gibi AKP’deki istifa operasyonunda şimdiye kadar; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş art arda görevlerini bırakmışlardı. Eee kolay mı; en tepeden en aşağıya bütün yetkililer demişti ki “Eğer gitmezlerse yasal yolları işletiriz.”
 
Hatta Sayın Cumhurbaşkanı önce bedeli ağır olur demiş, sonra da “böyle demedim, gereği neyse yapılır dedim”, demişti.
 
Tüm Türkiye haftalarca bu konuları konuştu. Koca koca televizyonlarda anlı şanlı yorumcular, “demokratik Türkiye” kavramı üzerinden saatlerce konuşup baskıyla istifa ettirilen belediye başkanları için demokratik bir yöntemle gittiler savunması bile yapmışlardı.
 
Bu konu bile konuşuldu, kapandı gitti. “Ya kardeşim, istifa etmeselerdi, ne yapılacaktı bunlara?” diyen bile kalmadı.
 
2017 başında Irak Başbakanı bizim muhatap bile almadığımız biri idi; 2017 sonunda kadim dostumuz oldu. Barzani kırmızı halılarla karşıladığımız, kardeşimizdi, artık lafını bile etmeye değmez biri…
 
2017 başında mükemmel bir TEOG sitemimiz, mükemmel bir YGS-LYS sistemimiz vardı. 2017 sonunda bu kötü (!) sistemlerin yerine gelen mükemmel birer LKS (Liselere Kayıt Sistemi) ve YKS (Yükseköğretim Kurumlarına Kayıt Sistemi) geldi. Hem de Sayın Milli Eğitim Bakanı ve YÖK Başkanının önceki sistemler için değişiklik yok açıklamalarının üstüne Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından “Bu sistemler değişecek.” açıklamalarından sonra fırtına hızıyla…
 
Uzmanlar mı dediniz? Onlar da kimmiş?
 
2017 başında mecliste anayasa değişiklikleri oylaması yapıldı. 16 Nisan’la birlikte halkın onayından –soru işaretleri olsa da- geçti. Yepyeni bir sistemimiz oldu.
 

 
Ve bu yılda Sayın Bahçeli yavuz bir Cumhurbaşkanı destekçisi oldu. Her sorunlu kararda ilk müdafaa  eden o oldu. Bakmayın siz anlaşma manlaşma var dediklerine… Böyle diyenler, onun kerameti müritlerince menkul büyük bir BİLGE olduğunu unutuyor.20 Temmuz gecesi hakaret ettiklerine, katiller diye haykırdıklarına, bugün 15 Temmuz kahramanı diyorsa bir bildiği vardır! Herhalde! Yani…
 
Ve 2017’nin son alamet-i farikası bana göre tartışmasız şu:
 
AKP’den yetkili iki genel başkan yardımcısının, bir anayasa profesörü milletvekilinin, uzun yıllar bakanlık yapmış bir eski bir AKP kurucusunun, hatta hatta AKP kurucusu eski Cumhurbaşkanının farklı farklı – hepsi de birbiriyle aynı değil- yorumlamasına rağmen, Sayın Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensip buyurmasıyla, tüm AKP yönetimi ve taraftarlarınca, bir kısım medya ve tüm köşe yazarlarınca ve hatta diğer medyadan bazı köşe yazarlarınca son KHK için “MUĞLAK İFADE YOKTUR” tespitinde buluşulması…
 
Biliyor musunuz, bu durum bana Muaviye’nin “dişi deveye erkek” diye tanıklık yapan 10.000 adamını hatırlatıyor.
 
Ve 2018…
 
Her şeye rağmen umutla karşıladığımız bu yıl… İnşallah güzellikler getirecektir.
 
Bakın karamsarlığın dağılmasını sağlayan bir İyi Parti geldi bile…
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Cengiz Aşkın 2 yıl önce
yüreğinize kaleminize sağlık hocam tamda sizin söylediğiniz gibi muaviye’nin “dişi deveye erkek” diye tanıklık yapan 10.000 adam yerine şimdi saray soytarılari aynı görevi yapıyor. yeni yılınız kutlu olsun iyi likler getirsin.
İrfan Çep2 yıl önce
biliyor musunuz, bu durum bana muaviye’nin “dişi deveye erkek” diye tanıklık yapan 10.000 adamını hatırlatıyor. ve 2018… her şeye rağmen umutla karşıladığımız bu yıl… inşallah güzellikler getirecektir. bakın karamsarlığın dağılmasını sağlayan bir iyi parti geldi bile…
İbrahim Cetinsoy2 yıl önce
yüreğine sağlık hocam,hislerimize tercüman oldun.
Ahmet Tarık küçüker2 yıl önce
geldi bile telaşlananların telaşı bınu göstermiyor mu sizce.ülke liyakatli ve adaletli iyi parti iktidarında iyi olacak