Hadi Kardeşim, Bakın İşinize!

Hadi kardeşim, bakın işinize! Hem Hükümetimiz akaryakıt ve doğalgazda da tanzim satışı başlatsın da görün kılığınızı… Hem siz görün hem de ikide bir petrole, doğalgaza zam yapan stokçular! Hem siz mem

Bugün izin verirseniz sizi bir yolculuğa çıkarmak istiyorum. Zamanda yolculuğa
 
Şimdi lütfen hafif bir müzik açın, bu yazıyı “Seslendir!” komutuna bağlayıp gözlerinizi kapatın. İşte yolculuk başlıyor:
 
7 Haziran ve 1 Kasım öncesinde hızlı bir tur yapıyoruz. Aman Allah’ım! Ne müjdeler vermiş Hükümet!
 
Hepsi akçeli tam 22 müjde!
 
Şimdi çıkıp da seçim rüşveti falan demeyin. Adamlar, durmak yok; yola devam demişler. Çalışmalar da tesadüfen(!) seçim öncelerine denk gelmiş. Ne var bunda?
 
Bu arada 22 maddeyi merak edenlere… Bana yazsınlar, bu maddeleri hemen göndereyim. Ya da google amcaya yazsınlar benim gibi. Bulsunlar.
 
Neyse yolculuğa devam!..


 
Tesadüfe bakın ki Türkiye başkanlık sistemine geçiş için sandığa gitmeye hazırlanırken, hükümet 24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde tarihinin en büyük seçim paketini açtı.
 
30 Nisan 2018 günü Bakanlar Kurulu'nun ardından Türkiye'nin son başbakanı Binali Yıldırım bütçeye maliyeti yaklaşık 24 milyar lira olarak hesaplanan bir ‘seçim paketi' açıkladı. Yedi ana başlık altında toplanabilecek bu müjdelere Sayın Cumhurbaşkanı, 26 Mayıs’ta iki müthiş müjdeyle destek verdi:
 
  • Yükseköğretim mezunu polislerin emekli maaşlarında yüzde 20 zam,
  • Polisler, hemşireler ve din görevlilerinin ek göstergesinin 3600’e çıkarılacağını müjdeledi.
 
Gerçi bunlardan biri hala gerçekleşmedi ama olsun. Müjde müjdedir.
 
Başbakan’ınkileri merak edenler bana yazabilir. Derhal gönderirim.
 
Gelelim 31 Mart’a…
 
Asgari ücrete yüzde 26 oranında zam yapan AKP’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Aralık 2018'deki ‘müjdelerle' dolu toplantıda, yılbaşından itibaren elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yüzde 10 indirime gidileceğini açıkladı. Vergi, prim ve trafik cezası affından faydalanıp taksitlerini ödemeyenler için bir af daha çıkarılırken, FSM Köprüsü ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçiş yapan ticari araçlara kesilen cezalar da silindi. Mahalle yapılan köylere ucuz su uygulaması 4 yıl daha uzatıldı ve imar barışı uygulamasının süresi uzatılırken, Boğaziçi'ndeki 40 mahalleyi de etkileyecek şekilde kapsamı genişletildi.
 
8 Ocak’ta, Erdoğan yine grup toplantısındaki konuşmasında yeni müjdeleri verdi:
 
Kredi kartı borcunu ödeyemeyenlere Ziraat Bankası ucuz kredi verecek, sosyal yardım alanların elektrik faturasının 80 lirasını devlet ödeyecek, patronlara verilen sigorta teşvik priminin oranı yüzde 3'ten yüzden 5 puana çıkarılacak. 350 bin esnafa Halkbank üzerinden piyasa şartlarının altında 22 milyar liralık kredi desteği verilecek. Ziraat Bankası, zor durumdaki çiftçilere yeniden vadelendirme ve yapılandırma alternatifi sunacak.
 
İlerleyen günlerde daha ne müjdeler gelecek bakalım. Bilirsiniz ağanın eli tutulmaz.
 
Gözlerim yaşardı yani… Ne müjdeler var yurdum insanına… Kıymet bilmeyenler utansın. Tesadüfen(!) bu da seçim zamanına geldi diye gene bazıları “seçim rüşveti” diyecek ama alakası yok. Hep seçim öncelerine gelmesi tesadüf… Bak şimdi de daha önceki seçimleri karıştırmaya niyet edenler var. Bırakın kardeşim bu boş işleri… Hükümetimiz çalışıyor. Müjdelerin seçim öncelerine denk gelmesi tesadüflerin suçu…
 
Bak, bak, bak…
 
Birileri de kriz, pahalılık, tanzim satışları, benzin ve motorine üst üste gelen zamlar falan diye ortalık karıştırmaya kalkıyor.
 
Hadi kardeşim, bakın işinize!
 
Hem Hükümetimiz akaryakıt ve doğalgazda da tanzim satışı başlatsın da görün kılığınızı…
 
Hem siz görün hem de ikide bir petrole, doğalgaza zam yapan stokçular!
 
Hem siz memleketimizin BEKA sorununu görmüyor musunuz?
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Ibrahim 11 ay önce
yüreğine kalemine sağlık hocam