O da Melul Mahzun…

 

Hayat bu… Nelerle karşılaşıyor insan. Yaşanılanlarda bir başlangıç, bir gelişme, bir de son oluyor. Bu yaşadıklarımız için “Bir varmış, bir yokmuş!” diyoruz. Kaldığımız yerden devam edip gidiyoruz. Yeni başlangıçlara, yeni hayallere yelken açıyoruz. Hem de yaşarken “Unutturamaz seni hiçbir şey!” dediğimiz onlarca şeyi unutarak.

Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına katılan Koray Bey’i bu duygularla izledim baştan sona. “Dün hayatımın belki de en üzüntülü gününü geçirdim.” diye başladı söze. Ama bu üzüntü geride bıraktıklarında gözü kaldı anlamında değildi ve bu durumu da gene Koray Bey: “MHP’nin her şeyini bitirdiler, geriye sadece boynu bükük, mahzun bir ÜÇ HİLAL kaldı.” diye ifade etti.

Bu cümle çok önemliydi.

Çünkü…

Yılların MHP’sinin bittiğini ifade eden bir cümle, yıllarca bu partide neferlikten bakanlığa kadar her görevde bulunmuş, genel başkan adayı olmuş, neredeyse bütün ömrünü bu partiye vermiş biri tarafından söyleniyor.

Aslında bu duygular, bu cümleler şu anda Türkiye’de yaşayan yüz binlerce insanın yaşadıklarının bir özeti. Geride mahzun bir ÜÇ HİLAL bırakarak Türkiye’yi güzel günlere götüreceğine yürekten inanan bir yolculuğa çıkan fedakâr, çilekeş yüz binlerin önceki yolculuklarının anlatıldığı hikâyenin son cümleleri…

Ve yeni bir yolculuk başlıyor bu sözü söyleyenler için… Türkiye’yi düşünen, Türkiye için büyük hayalleri olan herkesin katılacağı ve taban baskısıyla oluşan büyük bir yolculuk olacak bu.

Bu cümleler söylenir, bu gelişmeler olurken…

Geride kalanlar, yani MHP çatısının altında kalanlar neler düşünüyor acaba?

Küfür ve hakaret dolu cümleleri şu veya bu yolla ortalığa saçanları saymıyorum, onları üzerinde konuşulacak insanlar olarak görmüyorum. Birileri, daha düne kadar birlikte yürüdükleri, inançları, ülküleri uğruna hastanelere, hapishanelere, 12 Eylül işkencehanelerine düşmüş yüzlerce insanın aralarında bulunduğu yüz binlere böyle bir durumda sadece hakaret ve küfür ediyorsa bu onların seviyesini gösterir.

Benim merak ettiğim, geride kalanlar arasında, özellikle Balgat’ta oturanlarda “Biz ne yaptık da böyle oldu?” diye düşünen var mıdır acaba?

Bilge kişi, şöyle bir koltuğuna yaslanıp 1997 Temmuzundan bu yana yaşadıklarını, bir lider olarak yaşattıklarını analiz etmiş midir sizce?

Ben nasıl başkan oldum, başkanlığım süresince partime nasıl bir vizyon kazandırdım, hangi yeniliklerle partime güç kattım, hangi bakış açılarımla dosta düşmana parmak ısırttım, hangi sıcaklığımla yol arkadaşlarımın kalbine sımsıcak duygular yaşattım, hangi söylemlerimle istikrarlı ve doğrucu bir profil ortaya koydum gibi sorularla bir özeleştiri analizi yapmış mıdır sayın Devlet Bahçeli?

Bana sorarsanız kesinlikle hayır! Zaten öteden beri bu analizleri yapabilseydi şu anda biz Türkiye’de bu gündemi yaşamıyor olurduk.

Bunu ispat etmek için yazılacak binlerce cümle bulunur da, bir durum saptaması her şeyi kısaca ortaya koyar: Siz lider olarak, kendi genel başkanlığınızda görevlendirdiğiniz, bir önceki kurultayda sizi neredeyse oy birliğiyle genel başkan seçmiş delegelerden oluşan bir kurultayın olmaması için her şeyi yapıyor, yıllarca en ağır ifadelerle yerden yere vurduğunuz biriyle ittifaka giriyorsanız, bunun sonucu olarak o günlere kadar – tüm eksikliğinize rağmen- size destek vermiş , bu ülke aşığı yüz binler, bu memlekete hizmet için başka yollara gitmeye mecbur kalırlar.

Elbette geriye kalanlar da olacaktır. Mesela yakından tanıdığım ve sevdiğim bir genç. “Biz Alparslan Türkeş’in miras bıraktığı yerdeyiz.” diye yazmış sosyal medyadaki hesabında.

Bir önemli soru da burada var. Gerçekten Türkeş’in MHP’si devam ediyor mu? Miras gerektiği gibi korundu mu?

4 Nisan’larda kabre uğramak dışında Türkeş’in varlığını hatırlatacak, “Bu da Başbuğ’a yakıştı.denilecek ne yapıldı? Bir Alparslan Türkeş Akademisi kuruldu da bizim mi haberimiz yok? Bu akademinin gözetiminde hangi AR-GE çalışmaları yapıldı da kamuoyu onları bilmiyor?

Yoksa…

Koskoca MHP’den geriye bir ÜÇ HİLAL mi kaldı gerçekten?

O da melul mahzun…

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.