Sakın Ha! Bir Daha Uğrama!

Brunson’dan söz ediyorduk. Hani önce Fetöcüydü. Sonra Casus Brunson oldu ya da Ajan Brunson. Daha sonra PKK’lı Brunson adını aldı. Spn nokta: ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson…

Bir Brunson vaveylası kapladı ortalığı ki sormayın gitsin. Ülkemizde yürümeyi yeni öğrenen bebeler bile Brunson adını öğrendi galiba.  Hani bir komplo teorisyeni olsam, burada bir gizli reklam (subliminal reklam) bombardımanı var bile derdim. Gizli bir hristiyanlık reklamı… İyi ki böyle biri değilim.

Neyse gelelim konumuza.

Brunson’dan söz ediyorduk.

Hani önce Fetöcüydü.

Sonra Casus Brunson oldu ya da Ajan Brunson.

Daha sonra PKK’lı Brunson adını aldı.

Spn nokta: ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson…Biliyorsunuz Brunson, 9 Aralık 2016’da Fetö ve PKK adına suç işlediği iddiasıyla tutuklandı. Hemen de gündemde önemli bir yer işgal etmeye başladı. ABD’den art arda açıklamalar geldi. Yer yer de tehditler... 2016’dan 2018’e hiç gündemden düşmedi bu konu:

Ama Allah için Cumhurbaşkanımız hiç eğilmedi; dik durdu, diri durdu:

23 Haziran 2018’de: “Hukuk devletiyiz, guguk devleti değil.” derken aksini sanan kim varsa herkese haddini bildirdi.

Hele hele 11 Ağustos 2018’de özellikle ABD’ye dersini öyle bir verdi ki: “ABD stratejik ortağı olan Türkiye'ye, 81 milyonluk Türkiye'ye sırtını dönüyorsa kusura bakmasın. Bu Türkiye'yi bir tane papaza değişiyorsa kusura bakmasın. Biz bu yolda emin adımlarla yürüyoruz. Stratejik ortağına bu şekilde davranan ABD bizleri rahatsız etmiştir, bizleri üzmüştür. Bizi tehditle bir yere çekmeye kalkan kusura bakmasın. Türkiye'ye tehdit sökmez. Biz hukuk devletiyiz. Hukuk devleti olarak da hukukun dışına asla çıkmayız. Onların doları var ise bizim de Allahımız var. Biz bu yolda böyle yürüdük, böyle yürüyeceğiz.”

Gerçi 28 Eylül 2017’de “ABD'de kendilerinden bir kez daha İzmir'de tutuklu papazın istendiğini belirterek, "Sizde de bir papaz (Fethullah Gülen) var, bizde de. 'Ver papazı, al diğer papazı!' dedim. Hemen, 'Karıştırma orayı!' diyorlar. Yok öyle şey" derken, ele güne “Bu nasıl hukuk devleti?” sorusunu sorma fırsatı veriyordu ama olsun varsın. Onları bile hiç korkmadan dile getiriyor..

Şu haberdeki satırlara bir bakın korkunun zerresi var mı?

“11 Ocak 2018’de Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 43. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’nın FETÖ terör örgütü elebaşını vermediğini belirterek, "Sen bunu vermiyorsan bundan sonra sen bizden her hangi bir teröristi istediğiniz zaman, bu fakir bu görevde olduğu sürece o teröristi alamazsın!" açıklamasında bulundu.
Bakın siz muhaliflere…

Neymiş efendim, hukuk devletinde böyle mi olurmuş? Sen onu verdiğinde, bunu verebiliyorsan her iki devletin de hukuk devleti olma özelliği mi kalırmış?

Bunlar var ya bunlar! Türkiye’nin yeni sistemini ve sayın Cumhurbaşkanımızı çekemeyenlerin sözleri. Bir Cumhurbaşkanı istiyorsa, hukuk bir defa (daha) delinirse, bu devletin hukuk düzenini mi bozar sanki!

Hem bu insanlar cahil, strateji nedir bilmiyorlar.

Ekonomik krizle ilgili ne dedi sayın cumhurbaşkanımız:

Önce…

12 Ağustos 2018’de “Türkiye ile ABD arasında Rahip Brunson krizi sürerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden ABD'ye yüklendi. Dolar kurunun 15 Temmuz öncesi 2.8 lira olduğunu hatırlatan Erdoğan, bugün 6 lirayı geçmesinin bir izahı olmadığını açıkladı.”

Sonra…

26 Eylül 2018’de “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Reuters Haber Ajansı'na önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ABD ile krize ve iki bakana yaptırımlar uygulanmasına neden olan rahip Brunson olayının "Şu an ülkemizdeki ekonomik sıkıntı ile yakından uzaktan alakası yoktur." dedi.

Şu strateji farkına baksınlar da anlamayanlar utansın.

Bütün bu incelikli stratejilerden sonra, yani sayın liderimizin birbirine ters gibi görünen ama aynı anlama gelen açıklamalarından sonra…

Karşıdan o PAPAZ(!) gelmeden,

Buradan bu PAPAZ(!) gittiyse kime ne?

Vardır bir bildiği!..

13 Ekim tarihli Yeni Şafak gazetesinin manşetine bakın da gurur duyun:

“Sakın ha! Bir daha uğrama!”

Hala bizim papaz nerede mi diyorsunuz, gidin işinize ya!

Durun, durun gitmeyin!

Biir son dakika haberi var:

Trump, Sayın Cumhurbaşkanımıza Brunson konusundaki yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Niyeyse!...

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.