Tek Zarf, Dört Oy

Sahi siz, aynı zarftan çıkan dört oydan birinde şaibe görüyorsunuz da diğer üçünün temiz olduğuna nasıl inanıyorsunuz? Bu ne biçim bir maharet ki aynı zarfta büyükşehir belediye başkanı seçilirken hil

YSK kararı için son günler... Pazartesi yaklaşıyor. Şimdilik sır dolu…
 
Beynimde deli bir soru… Yatıyorum kalkıyorum cevapsız… Doluya koyuyorum olmuyor, boşa koyuyorum dolmuyor. Bir de kendi kendime – övünmek gibi olmasın- analitik düşünmede üstüme yok diye gurur duyardım.
 
Ne kadar yanlış düşündüğümü bu deli soruyla karşılaşınca anladım.
 
En iyisi sizden yardım istemek: Ne olur bana yardım edin, yoksa delireceğim.
 
Gelelim konuya… Soruya demedim, konuya… Soru için biraz bekleyin lütfen!
Şimdi…
 
İstanbul Büyükşehir’de seçimin iptali için başvuran kim? İktidarın büyük ortağı… İlçesi Maltepe’de başvuran kim? İktidarın küçük ortağı…
 
Gerekçe her ikisinde de aynı: Tam kanunsuzluk hali…
 
Delil mi dediniz?


 
Buyurun büyük ortaktan bir delil: Hiçbir şey olmasa bile, kesinlikle bir şeyler oldu ama biz fark edemedik. (AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz)
 
Şimdi de küçük ortaktan iptal talebine bir destek: Vicdani bir huzur için yeni bir seçim düşünülebilir. (Devlet Bahçeli)
 
İyi de (İşte benim analitik düşünce zincirim)…
 
13 Mart 2018’de 20 saat aralıksız çalışarak, artık seçimlerde bundan böyle hiçbir şaibe olamaz diyerek seçim yasasını değiştiren kim?
 
AKP ile MHP…
 
Yeni yasayla 24 Haziran 2018’de seçim yapıp damgasız oyların kabulüne rağmen “işte şaibesiz seçim” diyenler kim?
 
AKP ile MHP…
 
27 Aralık 2018’de, bir torba yasayla YSK’nin görev süresini uzatan kim?
 
AKP ile MHP…
 
Seçim organizasyonundan sorumlu olan Adalet ve İçişleri Bakanlarını kim atadı?
 
Sayın Cumhurbaşkanı…
 
İl ve ilçe seçim kurullarından, sandık kurullarını oluşturmaktan, her türlü organizasyonu yapmaktan sorumlu, tüm kuralları koyan; Bursa, Balıkesir itirazlarını anında reddedip alkış alan makam hangisi?
 
İtiraz için daha üstü olmayan YSK…
 
Ve bir tespit daha, seçimden önce tam 1.000.000, yazıyla bir milyon görevlisi olduğunu açıklayan parti hangisi?
 
AKP…
 
Bunu ben söylemiyorum. AK Parti İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, söylüyor: “Türkiye’de en hızlı sonuç alacak parti biz olmalıyız. Bizden daha hızlı hiçbir parti alamadı bugüne kadar. Çok hızlı bir şekilde bu sonuçları alalım. Türkiye’de ilk bilen biz olalım. Aktif görev alacakların sayısı 1 milyondur… Bu kadar muhkem kurulmuş başka bir teşkilat yok. Bunun bu kadar muhkem olması Sayın Cumhurbaşkanımızdan kaynaklanıyor. Çünkü onun İstanbul örneği ve direktifleriyle geldiğimiz bir nokta var. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliği, teşkilat bilinci ve hâkimiyeti olmasaydı bugün buralara kadar gelmemiz kolay olmazdı."
 
Kaynak mı soruyorsunuz:www.akparti.org.tr  Tarih: 14-03-2019 Saat: 13:38:45
 
Deli soruyu sormadan önce bir tespit:
 
“Organizasyonu başından sonuna kimin oluşturduğunu bilmeyen yok. Üstelik bu defalarca ilan edilmiş. Sistem gergef gibi işlenmiş. Üstelik otuz bini aşkın sandık, her sandıkta biri AKP’li, biri MHP’li en az iki kişi olmak üzere binlerce görevliyle kontrol altında… Dahası kendi cümlenizle “Bu kadar muhkem kurulmuş bir teşkilat yok!”
 
Şimdi gelelim zurnanın zırt dediği yere...
 
Bu kadar güvendiğiniz bir sistemde seçimin şaibeli olduğuna inanmamızı nasıl bekliyorsunuz? Siz kendiniz bu şaibeye inanıyor musunuz?
 
Hadi inandınız diyelim:
 
Sahi siz, aynı zarftan çıkan dört oydan birinde şaibe görüyorsunuz da diğer üçünün temiz olduğuna nasıl inanıyorsunuz? Bu ne biçim bir maharet ki aynı zarfta büyükşehir belediye başkanı seçilirken hile yapılıyor ama diğer üçünde yapılmıyor?
 
İşte beynimdeki deli soru bu!
 
Lütfen anlayan bana da anlatsın da beni bu dertten kurtarsın!
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Ş. B.8 ay önce
ercan hocam, bunun analitik düşünme ile ilgisi yok. ya biri tavla zarını 7x7 attı, ya da biri 7x7 attım diyor. eskiden yüzde elli bir yiyordu, şimdilik yiyen yüzde 44. martın sonu bahar, haziran yaz.
Abdullah Şalcı 8 ay önce
ercan ağabeyim bunun bir mantığını bulmak zor. ama organize bir suç işlenmişse, bu güne kadar hep işlenmiştir. o zaman çok farklı durumları tartışmamız gerekir
Kıymet Aktan.8 ay önce
hekal olsun ercan hocam.deli saçmalıkların en ala tespiti.müsadenizle paylaşıyorum.