Akşener Geldi, Konya Çok Daha İyi Oldu!

Konya’ya doğan iyilik güneşi, Konya’yı aydınlattı, ışıttı ve ısıttı. Konya iyi olalı üç ay olmuştu. Akşener’in geleceği kesinleştiğinde daha iyi oldu.

10 Mart 2018 Cumartesi günü Konya tarihi günlerinden birini yaşadı. İYİ Partinin Konya 1. Olağan kongresine teşrif eden İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi, Mevlana diyarında Konya’ya, Konyalılara ve tüm Türkiye’ye seslendi.
 
Meydanları ve kongre salonlarını dolduran insanların ne hissettiklerini, ne yaşadıklarını, heyecanlarının ve coşkularının derecesini ancak ve ancak gözlerinden anlayabilirsiniz.
 
Konya’nın İhsaniye Mahallesinde yer alan İYİ Parti İl Binası açılışında coşku ve heyecan hâkimdi. Konya’nın kadim semtlerinden biri olan İhsaniye, uzun zamandan beri yaşamadığı coşku ve heyecanı yaşadı.
 
Dedeman Konya’daki kongre salonu, İYİ partiye gönül veren Konyalılarla doldu taştı.


 
1999 yılından bu yana meydanları dolaşan, meydanlardaki insanların ruh halini araştırıp okurlarımla paylaşan bir köşe yazarı olarak, Konyalıların gözlerine baktım.
 
Meral Akşener Hanımefendiye, sevgiyle, hayranlıkla ve umutla bakan o gözleri görmeniz lazımdı.
 
Sevgiyle, umutla bakan o gözler ne mi demek istiyordu?
 
Biz uzun zamandan beri seni bekliyorduk!
 
Bugün iyi ki geldin!
 
Bize iyi geldin!
 
Kendimize geldik!
 
Kendimizi bulduk!
 
Bizi bir hatırlayanın, bizi hiçbir zaman unutmayacak olanın var olduğunu bize hissettirdin!
 
Umudumuz kat be kat arttı!
 
Moralimiz yoktu, moralimiz bozuktu, seni gördük, seni dinledik, iyi olduk iyi!
 
Ve dedik ki…
 
İyi ki senin yanında olmuşuz!
 
İyi ki sana inanmışız!
 
İyi ki sana güvenmişiz!
 
Konya sokakları, Konya meydanları, kongre salonu Meral Akşener Hanımefendiye sevgi olup akan gönüllerle dopdoluydu.
 
Türk Milleti sevdiğine olan sevgisini abartarak göstermez.
 
Taşkınlık yapmaz!
 
Şımarmaz!
 
Türk Milletinin sevgisini ancak gözlerinden okuyabilirsiniz.
 
Selçuklunun Başkenti, Anadolu’nun kadim Başkenti ve şehri Konya, sevgisini gözleriyle ifade eden şehirlerimizin en başlarında geliyor.
 
İyilik hareketinin Konya’ya ne kadar iyi geldiği, Akşener rüzgârıyla çok daha net ortaya çıktı. Konya gibi kadim bir Başkent, gönülleri ve gözleri okuyan bir gönül sarrafıdır.
 
Hoşgörü bu şehirde tartışmasız bir mihenk taşıdır.
 
Günlerden beri, Akşener gelecek mi, ne zaman geliyor, hangi gün, saat kaçta, Akşener gelirse bu şehir göreceksiniz bir başka olacak, şehrin havası değişecek diyenlerin samimiyetleri, yansıdı şehre.
 
10 Mart 2018’den itibaren, Meral Akşener Hanımefendiye sevgiyle ve umutla bakan gözler, onunla birlikte yürümeye hazır olduklarını söylemekle kalmadılar, dirilişin müjdesinin, kurtuluşun müjdesinin onun elinde olduğuna yürekten kani oldular.
 
Bu ne mi demek?
 
Bu, Anadolu’nun yeni bir aşkla, yeni bir şevkle, yeni bir inançla, yeni bir heyecan ve coşkuyla bir lidere gönlünü bağlaması ve onun peşi sıra yürümeye karar vermesi demek!
 
Rahmetli Menderes’in, rahmetli Demirel’in, rahmetli Özal’ın, rahmetli Türkeş’in ve rahmetli Erbakan’ın peşinden yürüdüğü gibi…
 
Rahmetli Menderes’in ardından dökülen gözyaşlarının şahitlerinden biriyim. Rahmetli Demirel, Özal, Türkeş ve Erbakan’ın sevenlerinin gözlerinde yakaladığımız, keşfettiğimiz, farkına vardığımız o sevgi pırıltılarını, 10 Mart 2018 Cumartesi günü Konya’da yakalamak, keşfetmek ve farkına varmak için, Konyalıların gözlerine bakmanız yeterliydi.
 
İyilik hareketinin iyi insanları, güzel insanları, cesur insanları, ülkesinin bölünmez birliğine ve bütünlüğüne inanmış insanları, hoşgörü şehrinde, Mevlana diyarında buluşmuşlardı.
 
Gün ışığında yola koyuldum / Elimde kandil / Gözümde mendil/ Vefa arıyorum, dost arıyorum, şefkat arıyorum…” diye başlayan o içli ve hüzünlü şarkıyı bilirsiniz.
 
Meral Akşener Hanımefendi, İyilik kandilini, iyilikle yaktı. Gün ışığı, gecenin kör karanlığı demeden çıktı yola, yürümeye başladı.
 
İyilik güneşi, iyilerin güneşi ısıttı içimizi. Işıttı Ülkemin her köşesini.
 
Anadolu vefalı bir coğrafya, vefasından şüphe etmediğine vefasını gösterir, dost elini, dostluk elini uzatma konusunda asla tereddüt etmez.
 
Şefkat arayana, şefkat gösteriyorsanız, dostluk arayana dostluğunuzu sunuyorsanız, vefanızdan hiç kimsenin şüphesi bulunmuyorsa, siz yürüdükçe, millet arkanızdan yürür gelir.
 
Dolayısıyla, sizin kandilinizde, meşalenizde yanar, rüzgârdan, fırtınadan sönmez!
 
Kimse de söndüremez!
 
Bugün Sayın Akşener’e gösterilen sevginin, saygının ve teveccühün anlamı budur!
 
Sayın Akşener, Ahlat’tan Konya’ya kadar bir çok İl gezdi, Anadolu meydanlarını dolaştı. “Benim İstiklal Marşım, “Korkma” ile başlıyor” diyen Akşener’in inancı, samimiyeti, sempatikliği ve içtenliği bir anda Anadolu insanının gözünde ardından yürünecek lider, ondan başkası olamaz dedirtti.
 
Konya Dedeman Otelde, Konya İyi Parti 1. Olağan İl Kongresinin yapıldığı salonda bir saate yakın konuşan sayın Akşener, saatlerce konuşsa, ona sevgiyle ve umutla bakan gözler, hayranlıkla bakmaya, izlemeye ve dinlemeye devam edeceklerdi.
 
Çünkü, Konya, uzun zamandan beri böyle bir coşku atmosferine hasretti.
 
Artık yeni bir haftaya, yeni bir güne umutla, coşkuyla bakacak insanlar. Konya’ya doğan iyilik güneşi, Konya’yı aydınlattı, ışıttı ve ısıttı.
 
Konya iyi olalı üç ay olmuştu. Akşener’in geleceği kesinleştiğinde daha iyi oldu.
 
Ve Akşener geldi, Konya çok daha iyi oldu!
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Saide Çetinel Mersin10 ay önce
kaleminize, gönlünüze sağlık, türkiye iyi olacak.