Biz Çok Özlemişiz “İYİ” Olmayı!

On binlerce insan, neden gelir, niçin gelir, nasıl böyle bir çağrıya evet deyip düşer yollara hiç düşündünüz mü?

İYİ Parti 1'inci Olağanüstü Kurultayı 1 Nisan 2018 tarihinde, Ankara Spor Salonunda yapıldı. O gün salon içindeki binlerce, salon dışındaki on binlerce insanın [1] sevgisini, sevdasını, Türkiye için çarpan yüreklerini, yansıtmayan, sadece birkaç saniyeyle geçiştiren kanallarımız yılın şakasını yaptıklarını düşündüler!
 
Malum 1 Nisan şaka günüydü!
 
Asıl şakayı on binlerce İYİ Partilinin Ankara’ya Türkiye’nin her köşesinden aşkla, heyecanla gelen insanların yaptığını görmemekte ısrar ettiler ve ediyorlar.
 
İnatta bir yere kadar!
 
Varsın bu şekilde düşünsünler, düşünmeye devam etsinler. Yapılan yanlışlardan, yanlışlıklardan doğru çıkmayacağını içlerinde bilmeyen mi var?
 
Böyle bir kalabalık beklemeyenler için, İyi Partililerin izdiham yaratan sel misali Ankara’ya koşup gelmeleri aslında şok etkisi yaptı!
 
Bu gördüklerimiz şaka olmalı, ne oluyor böyle” dediler.
 
İyilik güneşinin doğuşunu yine fark edemediler!
 
Fark etmek istemediler!
 
Gönül seferberliğini Ahlat’tan başlatan, dalga dalga Türkiye’nin her köşesine ulaştıran, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “Başaracağız! Başaracağız! Başaracağız!” söylemi Ankara’da karşılığını sevgiyle buldu, coşkuyla buldu, heyecanla buldu.
 
On binlerce insan, Türkiye’nin en ücra köşelerinden, tarihi bir ana, tarihi bir olaya tanıklık etmenin heyecanıyla gelmişlerdi...
 
Varın görmeyin, varın çekmeyin, varın saniyelerle gösterin ekranlarda!


 
Önemli değil!

Önemli olan ne mi?
 
Türk Milleti gördü ya…
 
Gördüklerini bu ülkenin dört köşesinde, her bucağında anlattı ya… Çektiklerini sosyal medyada paylaştı ya…
 
Güneş balçıkla sıvanmaz sözünü bilmiyor olamazsınız!
 
İyilik güneşinin doğduğunu, her yeri ışıttığını, gönülleri ısıttığını göremeyenlere ne mi diyelim?
 
İşte meydan, işte Ankara!
 
Bahane bulmaya ne gerek?
 
İşte on binlerce cesur yürek!
 
Ankara’nın ortasında, iyi kalpliler, iyi düşünenler, iyiye gönül verenler, iyi olacağız diyenler, Türkiye iyi olacak diye kenetlenenler bir sevgi halesi oluşturdular.
 
Ankara Arena’nın içine-dışına iyiler damga vurdu. İyilik güneşinden nişane olan aydınlık, parladı durdu gün boyu.
 
Sevgi damga vurdu, kardeşlik damga vurdu. Ve dalga dalga yayıldı önce Ankara’nın içine ve oradan tüm Türkiye’ye ulaştı dalgalar.
 
Hemen hemen bütün siyasi partilerin kongrelerinin yapıldığı Ankara Arena, uzun zamandan beri böyle görkemli, böyle coşkulu, böyle heyecanlı bir kongreye tanıklık etmemişti.
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kongre sonrasında ki teşekkür konuşmasında, şöyle diyordu; “Bu gece bazılarının uykusu kaçtı. Sabaha kadar uyuyamayacaklarına eminim.
 
Bu manzara gerçekten uykuları kaçıracak bir manzaraydı.
 
On binlerce insan, Ankara’da Genel Başkanları Akşener’den aldıkları sevgiyi, heyecanı ve umudu götürdüler şehirlerine, ilçelerine, kasabalarına, köylerine, mahallelerine ve hanelerine.
 
Ne diyordu Akşener, “İnsanımızı hareketimizden, bizden, partimizden haberdar etmek durumundayız, sizden bunu istiyorum
 
Gençlik parkının esnafı, taksiciler, Ankaralılar, ne oluyor burada diye meraklanıp gelenler, velhasıl Ankara şahit oldu bu manzaraya…
 
Ankaralılar, İYİ Partinin görkemli kurultayından çoktan haberdar olmuşlardı.
 
Ve şu birkaç gün içinde Türkiye’de haberdar olmayan kimse kalmadı!
 
İYİ Parti kongresinde Arena dışında on binler vardı. Her siyasi partiden koşup gelmişti insanlar. Çok uzunca bir zamandır böylesi görülmemişti.
 
İYİ Partililer bir araya geldiler, Trenle, uçakla, otobüsle yani herkes bizzat kendi imkânıyla,  otomobillerin akaryakıtı ortaklaşa bölüşülerek yola çıkıldı. Evlerde hazırlanan börekler, çörekler Ankara’da paylaşılırken, o bölüşmeyi, o paylaşmayı görmek lazımdı.
 
İYİlik hareketini anlamak istemeyenler!
 
On binlerce insan, neden gelir, niçin gelir, nasıl böyle bir çağrıya evet deyip düşer yollara hiç düşündünüz mü?
 
Düşünmediniz!
 
Keşke düşünseydiniz!
 
Biz bu anı çok bekledik, çok özledik, çok!
 
Biz çok özlemişiz, İYİ olmayı,
 
Çok özlemişiz, bir olmayı, beraber olmayı,
 
Çok özlemişiz, Türkiye’nin bütün şehirlerinden gelen kardeşlerimizi gözlerimiz dolu dolu, ayrımız gayrımız olmadan kucaklamayı!
 
Bu tabloyu çok özlemişiz, çok!
 
Biz etle tırnak gibiyiz demeyi, kimse bizi ayıramaz demeyi, biz ayrılamayız demeyi çok özlemişiz, çok!
 
İşte sizin anlamadığınız, anlayamadığınız, anlamak istemediğiniz nokta bu nokta.
 
Bizi Ahlattan, Van’dan, Erzurum’dan, Kars’tan, Edirne’den, İzmir’den, İstanbul’dan,  Mersin’den, Mardin’den, Urfa’dan, Trabzon’dan, Hatay’dan, Adana’dan, Balıkesir’den, Konya’dan velhasıl Türkiye’nin her köşesinden Ankara’ya akın akın koşturan; bu duygu, bu sevgi, bu sevda.
 
Adı Türkiye!
 

[1] Emniyet kayıtlarına göre Kurultay’a katılım 100 Bin civarındaydı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.