Türkiye Kamu-Sen Diyor ki:

Konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen tarafından 2018 yılı için hazırlanan Duvar Takvimimizde yer alan sözler…

 • “Köhneleşen ve her geçen gün daha kötüye giden bir sistem nedeniyle kokuşmuşluk her yeri sardı. Önümüzde iki yol var: Ya bu kokuşmuşluğun içine biz de gireceğiz, buna dâhil olacağız ya da "Bir yanlış var, bu gidişat iyi değil, bu yok oluşa gidiştir. Bana düşen ne ise onu ortaya koyacağım" deyip mücadeleyi zirveye çıkaracağız.” 
 •  “Bu vatan ve bu dava bize Bilge Kağanların, Alparslanların, Sultan Kılınçarslanların, Selahaddin-i Eyyubilerin, Fatihlerin, Mustafa Kemallerin emanetidir. Bizler de bu davayı, bu Devleti, bu vatanı daha güçlü, daha güvenli hale getirerek gelecek nesillere teslim etmek zorundayız.
 •   “Türk milletinin mücadelesi; toprağın her bir karışının kanla yoğrulduğu, vatan sevdasının canla imtihan edildiği, bıyığı terlememiş 15’lik delikanlıların, aksakallı dedelerin, kınalı al pürçekli ninelerin tüm dünyaya yiğitliği, mertliği bir kez daha öğrettiği, bir milletin işgale karşı top yekûn şahlanarak tarihin akışını değiştirdiği gerçek bir kahramanlık destanıdır.”   
 •  “Türkiye Kamu-Sen’in yönü, duruşu, söylemi ve ilkelerinin kaynağı, kurulduğu gün neresi ise bugün de orasıdır.
 •   “Biz tesadüflerin bir araya getirdiği bir grup değiliz, hele hele bir güruh hiç değiliz. Biz, bu vatana ve bu vatanın evlatlarına sevdalı, hamuru bir yoğrulmuş, genetik kodları bir olan ve bu yüzden aynı duygu ve düşünceyi bir araya gelmeden de üretebilen büyük bir camiayız.”
 •  “Türkiye Kamu-Sen, hiçbir zaman kula kulluk edenlerin yuvası olmadı; hiçbir mensubumuz Allah’tan başkasına kulluğa da talip olmadı. Buna herkes şahittir. Bu nedenle herkese karşı alnımız ak, başımız diktir.”
 •   “Türkiye Kamu-Sen ülkemizin karanlığa gömülmek istendiği her dönemde, karanlık düşünceli insanlara karşı sahip çıktığı değerleriyle, yaptığı uyarılarıyla, doğruya giden yola ışık olmuştur. Türkiye Kamu-Sen’in davası, karanlığa ışık olmak; sevdası aydınlık için yanmayı göze almaktır.”
 •   “Geride kalan çeyrek asır boyunca ülkemiz birçok çalkantı yaşamış, badireler atlatmıştır. Bu dönemlerin tamamında Türkiye Kamu-Sen, Türk milletinin, hakkın ve hakikatin sesi olarak üstüne düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmiş, her türlü haksızlık karşısındaki asil duruşuyla kamu görevlilerinin yüreğinde mümtaz bir yer edinmiştir.”
 •   “Demokrasinin olmadığı, insana saygıyı hiçe sayan kurumların geleceği olmaz. Dolayısıyla demokrasiyi savunacağız, asla demokrasiden vazgeçmeyeceğiz.”
 •   “Biz, Atatürk ve silah arkadaşlarının muhteşem mücadelesiyle kurup gelecek nesillere emanet ettiği, sayısız şehidimizin canı, gazilerimizin kanı pahasına, türlü bedeller ödeyerek bugünlere taşıdığımız demokratik cumhuriyet rejimine ve devletimize sonuna kadar bağlıyız. Bu nedenle kurulduğumuzdan beri “İLKEMİZ ÖNCE ÜLKEMİZDİR” diyoruz.”
 •   “Türk milleti ve Türkiye sevdasıyla yoğrulmuş insanların oluşturduğu bir yapıyız. Derdimiz milletimizdir, ülkemizin geleceğidir.”
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.