ABD, YPG'yi Silahlandırırken Susanlar!..‎

Barış Pınarı Harekâtı başlamıştır.
"Şu olur bu olur," diyerek dudak kıvıranlar, yahut işi siyasi çıkar kaynağına dönüştürenler lütfen artık durunuz!
Bu ülkenin Silahlı Kuvvetleri tüm varlığı ve içtenliğiyle canı pahasına görevdeyken bize düşen birliktir. Sarılmamız gereken beraberliğimizin yıkılmaz, bükülmez gövdesidir. Kim olursa olsun, kimden yana olursa olsun artık bu harekâtla birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan herkes tek yürektir, tek bilektir. Kalbimiz Mehmetçik için atarken canı gönülden onların üstün başarılarını gözlemeli, onlar için dua etmeli ve onların yanında olabilmemin heyecanını yaşamalıyız.
***
Ülke dışında bulunan dostlarımız, arkadaşlarımız, sevenlerimiz gönülden bu ülkenin yardımına koşabilmelidir. Dünya da bizde benzeri görülmemiş birlikteliğin bir sevda çiçeğine dönüştüğünü görüp ders alabilmelidir.
Küçük çıkarlar ve kazançlar peşinde koşup büyük ülkülerin sönmez ateşi karartılmamalıdır.
Amacımız bellidir ve emperyalist düşüncelerle dolu değildir. Kimsenin toprağında gözümüz yok! Ülkemizin içinde bulunduğu kargaşayı batı devletlerinin hiçbiri yaşamak istememektedir. Hatta bunun için bizi işlerine geldikleri gibi tampon olarak kullanmaktan da gocunmamaktadırlar.
***
Sayın Cumhurbaşkanımız:
"Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir.  Suriye'nin toprak bütünlüğü koruncaktır." diyerek amacımızı açıklamıştır.
Daha işin başında Barış Pınarı Harekâtına kötü niyetlerle, art düşüncelerle ve olmaz senaryolarla kılıf geçirmek isteyenler olduğu ortaya çıkmıştır. Örneğin:
"Ben özgürlükten ve barıştan yanayım. Bu ülkeye hemen barış gelsin, bu savaş girişimlerinden vazgeçilsin…" türü açıklamalar doğru değildir.
Bu kişilerin, ABD'nin YPG'yi silahlandırırken susmalarına ve hiç seslerini çıkarmamalarına ne demeli? Evet, ABD'nin PKK/YPG'ye binlerce TIR silah ve diğer malzeme yardımı yaparken, ayrıca düzenli askeri birlikler yetiştirmek için çaba gösterirlerken seslerini çıkarmayıp şimdi feryat figan etmeleri iyi niyetlerinin bir yansıması olamaz. O zamanlar neden:
"Yapmayınız, böylesine silahlanmayınız. ABD'nin uşaklığını yapmak için çabalamayınız. Din kardeşiyiz! Bunları şunları yapmayınız, sonu iyi olmaz!" demediler ki?
Ağızdan çıkan söz geri dönmez. Giden zaman da geri getirilmez…
***
Kim özgürlükten ve barıştan yana değil ki?
Ama emperyalist güçlerin ve bunlara destek verip de karşımızda bulunanların oluşturduğu kesimin teknolojiyi ve çağın tüm imkânlarını gaddarca, insafsızca kullanıp yaptıkları zulüm ve hak gaspları bitmemiştir, bitmeyecektir de... Hızla ve her geçen gün ayrı bir örtüye bürünüp devam etmektedir.
Barış Pınarı Harekâtı için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun:
“Dualarımız, kahraman askerlerimizin burnu dahi kanamadan Barış Pınarı Harekâtı'nın bir an önce başarılı bir şekilde tamamlanması için… Allah evlatlarımızı korusun, Allah evlatlarımızı muzaffer eylesin,” temennisi muhalefetin yaklaşımını sergilemesi bakımından önemlidir.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili açıklaması da anlamlı ve önemlidir. Akşener der ki:
“Bugün, bütün farklılıklarımızı ve iç siyasette yaşadığımız tüm tartışmaları rafa kaldıracağımız gündür. Türk Ordusu cephede yerini aldığı anda, tek siyasi Partimiz ‘Al-Bayrağın Partisi’dir. Mehmetçiklerimizin, Fırat’ın Doğusuna girip, terör koridorunu yaracakları hususunda şüphemiz yoktur.”
Biz de deriz ki:
"Allah, kahraman Mehmetçiğimizle birlikte olsun, onları muzaffer etsin, Barış Pınarı Harekâtının sonunu hayırlı ve uğurlu kılsın..."

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.